Aktualności
27.02.2015

Magna Steyr MILA Plus Propozycja podania

Austriackie przedsiębiorstwo Magna Steyr, znane miłośnikom czterech kółek między innymi z kilku dekad produkcji Mercedes-Benza klasy G, zapowiada kolejny koncept z serii Magna Innovative Lightweight Vehicle. Po kilku niewielkich pojazdach o charakterze użytkowym będziemy mieli tym razem do czynienia z czymś zupełnie innym. Ze sportowym coupe Plus.

Atrakcyjny, dwuosobowy pojazd mierzy 4,4 metry długości, waży około 1520 kilogramów i jest napędzany jest poprzez silnik spalinowy i silniki elektryczne. Coupe zbudowano wokół podwozia z elementów wytłaczanych ze stopów aluminium, które zamknięto w całość z wykorzystaniem procesu mechanicznego łączenia na zimno. Technologia ta jest stale doskonalona przy produkcji takich modeli, jak Mercedes-Benz SLS AMG oraz Aston Martin Rapide. Nadwozie pojazdu zostało wykonane z tworzyw sztucznych.

Magna Steyr MILA Plus

Modularne podwozie pozwala na rozważanie różnych wariantów napędowych. W przypadku konceptu zdecydowano się na paczkę baterii, która służy jednocześnie jako wzmocnienie konstrukcji, dwa silniki elektryczne oraz silnik benzynowy. Jeden z silników elektrycznych pracuje przy przedniej osi, drugi znajduje się między jednostką spalinową o trzech cylindrach, a skrzynią biegów przy osi tylnej. Cały układ dostarcza maksymalnie 272 konie mechaniczne oraz 580 niutonometrów.

Magna Steyr MILA Plus

MILA Plus rozwija prędkości 80 km/h w czasie 3,6 sekund, a na przekroczenie 100 km/h potrzebuje 4,9 sekund. W trybie elektrycznym model może pokonać 75 kilometrów. Na chwilę obecną nie ma planów wprowadzenia go do sprzedaży, ale twórcy przyznają, że auto zaprojektowano bez pominięcia procesu ewentualnej produkcji. Na żywo pojazd będzie można zobaczyć już w przyszłym tygodniu podczas salonu samochodowego w Genewie, który będzie otwarty dla zwiedzających w dniach od 5 do 15 marca.

Skomentuj na forumUdostępnij