Aktualności
15.04.2015

Cadillac ELR Dodatkowa moc

Coupe ELR to jeden z najmłodszych i najmniejszych samochodów w gamie Cadillaca. Amerykańskie auto zadebiutowało niecałe dwa i pół roku temu, co mogłoby sugerować, że do pierwszych zmian i poprawek jeszcze mu daleko. Nic bardziej mylnego: producent zdecydował, że już czas podkręcić tempo. ELR na ten rok jest znacznie mocniejszy, szybszy i otwarty na świat.

Taka operacja ma bardzo dobre usprawiedliwienie: ELR jest hybrydą, a w tej dziedzinie postęp technologiczny ma coraz mniej hamulców. Cadillac deklaruje, że coupe w nowym wydaniu jest o co najmniej jedną czwartą mocniejszą od pierwszej serii, która dostarczała w sumie do 210 koni mechanicznych i 400 niutonometrów. Poprawę parametrów uzyskano między innymi poprzez aktualizację oprogramowania, które steruje 198-kilogramową paczką baterii oraz silnikami elektrycznymi.

Cadillac ELR

Tegoroczny ELR dysponuje momentem obrotowym sięgającym 506 niutonometrów, który pozwala na rozwinięcie prędkości 60 mil na godzinę w nowym trybie Sport w czasie 6,4 sekund. To aż o 1,5 sekundy krócej, niż poprzednio. Zasięg modelu dzięki 1,4-litrowemu silnikowi spalinowemu, który służy tylko do ładowania baterii, dochodzi do 530 kilometrów. Bez spalania benzyny można pokonać do 60 kilometrów. Ładowanie baterii z gniazdka o napięciu 240V trwa, w zależności od temperatury, około pięć godzin.

Cadillac ELR

Odmłodzony ELR to także przeprojektowana osłona chłodnicy, systemy łączności 4G LTE z hotspotem WiFi, bezprzewodowe ładowanie smartfonów, przeprojektowane zawieszenie i układ kierowniczy oraz pakiet Performance Package (20-calowe felgi, zaciski hamulcowe Brembo, przeprogramowany system Continuous Damping Control i nowa kierownica). Na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki model wyceniono, wliczając lokalne podatki, na prawie 58,5 tysięcy dolarów. Obecnie to około 190 tysięcy złotych.

Skomentuj na forumUdostępnij