Aktualności
15.05.2015

BMW M6 Competition Package

BMW wprowadza dla wszystkich wersji nadwoziowych modelu M6 nowy zestaw modyfikacji pod tytułem Competition Package. Z podobną akcją, obejmującą wówczas także limuzynę M5, spotkaliśmy się dokładnie dwa lata temu, a jeden z jej punktów zakładał podniesienie mocy silnika do 575 koni mechanicznych. W tym roku mocy będzie oczywiście jeszcze więcej.

Nowy zestaw wejdzie do sprzedaży już w lipcu dla coupe M6, kabrioletu M6 Convertible oraz czterodrzwiowej limuzyny M6 Gran Coupe i zastąpi dotychczasową opcję o tej samej nazwie. Klienci BMW będą mogli liczyć na modyfikacje sprężyn zawieszenia, amortyzatorów i drążków stabilizacyjnych, nową elektronikę mechanizmu różnicowego Active M Differential, zmiany w układzie kierowniczym, nowe mapowanie trybu M Dynamic Mode w ramach systemu DSC (Dynamic Stability Control), modyfikacje wydechu oraz instalację nowych felg o średnicy dwudziestu cali.

BMW M6 Competition Package

Podwójnie doładowana, widlasta ósemka o pojemności 4,4 litrów z technologią M TwinPower Turbo dostarczać będzie teraz aż 600 koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy sięgnie 700 niutonometrów, które dostępne będą w zakresie od 1500 do 6000 obrotów na minutę. Coupe będzie rozwijało prędkość 100 km/h w czasie 3,9 sekund, a 200 km/h w czasie 11,8 sekund (w tym drugim przypadku to o 0,6 sekundy szybciej, niż w przypadku zwykłego, 560-konnego M6). W standardzie prędkość maksymalna zostanie ograniczona elektronicznie do skromnych 250 km/h. Za dopłatą kaganiec zostanie poluzowany i poczujemy go dopiero przy 305 km/h.

BMW M6 Competition Package

BMW nie zdradza jeszcze z jak dużym zwiększeniem ceny auta będzie wiązał się wybór Competition Package. W tej chwili firma za bazowe M6 Coupe życzy sobie 618,1 tysięcy złotych, za M6 Gran Coupe pobiera co najmniej 643,1 tysięcy złotych, a model M6 Cabrio oferuje za 648,1 tysięcy złotych, wliczając w każdym przypadku podatek VAT. Poprzedni pakiet Competition w przypadku coupe i kabrioletu wymagał dopłaty 43,1 tysięcy złotych, a w przypadku wersji 4-drzwiowej dopłaty 38 tysięcy złotych.

Skomentuj na forumUdostępnij