Aktualności

Lamborghini Reventon Kup mi, mamo!

Pierwszy i jedyny egzemplarz Reventona przeznaczony do publicznej sprzedaży dotarł właśnie do dealera Lamborghini w Los Angeles. Wszystkie pozostałe egzemplarze supercoupe powstałego jedynie w 20 egzemplarzach zostały zakupione przez starannie dobranych klientów jeszcze zanim Reventom miał swoją oficjalną premierę jesienią ubiegłego roku.

Lamborghini Reventon

Kosmiczne dzieło włoskich stylistów i inżynierów bazuje na Murcielago LP640, któremu zawdzięcza silnik V12 (podkręcone specjalnie do 650 KM) oraz ogólne proporcje oszałamiającego nadwozia inspirowanego myśliwcem Lockheed Martin F-22 Raptor. W klimatach wojennej machiny latającej utrzymano także wnętrze pojazdu, w którym największą uwagę przyciąga ciekłokrystaliczny wyświetlacz na desce rozdzielczej stylizowany na wskaźniki widywane tylko w samolotach.

Lamborghini Reventon

Jedyny Reventon przeznaczony do publicznej sprzedaży jest jednocześnie pierwszym egzemplarzem serii - jego tabliczka znamionowa dumnie wskazuje 01/20. Nie wiadomo jeszcze ile ta zabawka dla dużych chłopców będzie kosztować. Pozostałe egzemplarze były wycenione na okrągły milion euro (plus podatki).

EDIT: do sprzedaży publicznej trafi inny egzemplarz. Numer 01/20 został także dostarczony do Lamborghini Of Las Vegas, ale tylko po to, aby przekazać go prawowitemu właścicielowi, który nabył auto jeszcze przed prezentacją. Reventon przeznaczony do sprzedaży publicznej będzie naprawdopodobniej do kupienia w Lamborghini Houston.

Skomentuj na forumUdostępnij