Aktualności
14.08.2015

BMW 3.0 CSL Hommage R Amerykański snajper

W maju tego roku BMW świętowało czterdzieste urodziny słynnego batmobila, coupe 3.0 CSL. Model, który zasłynął na torach wyścigowych całego świata doczekał się wówczas współczesnej interpretacji w postaci konceptu z serii Hommage. Auto pokazano podczas włoskiego konkursu elegacji w Villa d'Este. W ten weekend czeka nas kolejna tego typu impreza i kolejny koncept.

Tym razem BMW wybrało się do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej: na tegoroczny konkurs elegancji w Pebble Beach przygotowano koncept 3.0 CSL Hommage R. Auto przypieczętowuje czterdzieste urodziny modelu 3.0 CSL, czterdziestą rocznicę powołania do życia BMW of North America, pierwszej, oficjalnej komórki sprzedaży BMW poza Europą oraz czterdziestą rocznicę debiutu BMW Motorsport na amerykańskiej ziemi, z którą wiążą się starty w serii IMSA oraz historyczna wygrana w 12-godzinnym wyścigu na Sebring w 1975 roku.

BMW 3.0 CSL Hommage R

Czterdzieści lat temu w Sebring wygrał właśnie 3.0 CSL, prowadzony między innymi przez Hansa-Joachima Stucka. Później BMW sięgnęło po kolejne wygrane i już w swoim debiutanckim sezonie zdobyło mistrzostwo producentów. Dzisiejsze Hommage R to echo tamtych czasów i pokaz możliwości marki, a przede wszystkim jej stylistów, którzy zrobili wszystko, aby koncept kojarzył się jednoznacznie z 3.0 CSL. W wydaniu R maszynę oblano białą farbą w odcieniu Brilliant White, ozdobiono pasami charakterystycznymi dla oddziału M i posadzono na 21-calowych, złotych felgach.

BMW 3.0 CSL Hommage R

Coupe zbudowano w ogromnej mierze z włókien węglowych: karbonowe jest podwozie, klatka bezpieczeństwa, panele karoserii oraz szereg mniejszych elementów. Oprócz samego samochodu przygotowano również specjalny kask oraz kombinezon, który powstał w firmie Puma. Parametry 3.0 CSL Hommage R nadal owiane są tajemnicą. Wiadomo jedynie, że to hybryda z systemem eBoost oraz 6-cylindrowym, spalinowym silnikiem z przodu. Pod maskę można próbować zajrzeć już dziś u wybrzeży Kalifornii. W niedzielę koncept będzie lśnił podczas tegorocznego Pebble Beach Concours d'Elegance.

Skomentuj na forumUdostępnij