Aktualności
11.01.2016

Volkswagen Tiguan GTE Active Głęboki śnieg

SUV'y to ulubiony temat na koncepty Volkswagena. W ostatnich latach niemiecka marka prezentowała nam nawet po kilka tego typu projektów rocznie i wszystko wskazuje na to, że trend ten nie zostanie szybko przerwany. Pierwszym autem z Wolfsburga w roku 2016 jest adresowany do najbardziej pożądających SUV'y, amerykańskich odbiorców koncept Tiguan GTE Active.

GTE Active bazuje na Tiguanie drugiej generacji, który miał swoją premierę jesienią ubiegłego roku i zwiastuje to, co będziemy mogli zobaczyć w najbliższej przyszłości na zwykłych drogach i bezdrożach. Ze szczególnym naciskiem na to drugie: auto z hybrydowym układem napędowym na obie osie będzie mogło poruszać się w terenie bez spalania kropli benzyny. Domyślnym trybem pracy po uruchomieniu będzie elektryczny z wykorzystaniem 116-konnego silnika elektrycznego o momencie obrotowym 270 Nm na tylnej osi.

Volkswagen Tiguan GTE Active

Przy przedniej osi pracuje tu drugi silnik elektryczny o mocy 54 koni mechanicznych i momencie 220 Nm oraz spalinowa jednostka z rodziny TSI, która generuje do 150 oraz 250 Nm. Cały system dostarcza maksymalnie do 225 KM i może pracować w jednym z kilku trybów jazdy, przełączanych ręcznie lub automatycznie. Litowo-jonowe baterie o pojemności 12,4 kWh pozwalają na pokonanie dzięki energii elektrycznej do 32 kilometrów, a zaczerpnięcie po paliwo z 64-litrowego zbiornika powiększa zasięg auta do okolic 935 kilometrów.

Volkswagen Tiguan GTE Active

Przy wykorzystaniu całej mocy Tiguan GTE Active może rozpędzić się do 60 mph w czasie 6,4 sekund i rozwinąć prędkość do 193 km/h. W trybie elektrycznym prędkość maksymalna ograniczona jest do 120 km/h. Na samym układzie napędowym i modułowej płycie podłogowej MQB nowości się nie kończą. W kabinie pięcioosobowego konceptu znajdziemy nowy system informacyjno-rozrywkowy, którego głównym elementem jest 9,2-calowy wyświetlacz z obsługą gestów. Volkswagen zapowiada, że seryjne auto wywodzące się z GTE zadebiutuje na amerykańskim rynku na wiosnę przyszłego roku i dostępne będzie także w wersji z wydłużonym rozstawem osi i miejscem dla siedmiu osób.

Skomentuj na forumUdostępnij