Aktualności
16.01.2016

Caterham Seven 620S Ciepły klimat

Najszybszy z drogowych roadsterów serii Seven z oferty Caterhama, wyedukowany bliźniak torowego 620R, zmienia swoje nastawienie odnośnie osób pragnących obcować z nim na co dzień. Angielska maszynka do ekspresowego przecinania asfaltowych wstęg w najnowszej specyfikacji jest jeszcze bardziej pojemna i sprzyjająca zmiennym warunkom drogowym.

Paletę modeli Caterhama powiększa w tym roku Seven 620S, w ramach którego pojawiło się kilka bardzo interesujących opcji. Ta najważniejsza to poszerzone i wydłużone podwozie serii S5 zamiast S3, z którym wiąże się więcej miejsca dla kierowcy i pasażera, więcej miejsca na bagaż oraz większy zbiornik paliwa. Druga nowość to opcjonalne, dostępne po raz pierwszy u Caterhama, podgrzewane fotele, które będzie można zamówić praktycznie do każdego innego modelu serii Seven z ekstremalnym 620R włącznie.

Caterham Seven 620S

620S, tak samo, jak bazowy 620 będzie odróżniał się od 620R obecnością przedniej i bocznych szyb, skórzanymi fotelami, ogrzewaniem, ręczną skrzynią biegów o pięciu przełożeniach w miejscu 6-stopniowego mechanizmu sekwencyjnego i innymi udogodnieniami oraz 15-calowymi felgami z gumami Avon ZZS zamiast 13-calowych. Wspólne pozostaną m.in. klatka bezpieczeństwa, kierownica Momo, deska rozdzielcza z włókien węglowych, czteropunktowe pasy bezpieczeństwa, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu oraz silnik Forda z rodziny Duratec z suchą miską olejową.

Caterham Seven 620S

Serce warzącego tylko 610 kilogramów auta będzie przelewać na tylną oś moc do 314 koni mechanicznych z prędkością 7700 obrotów na minutę. Maksymalny moment obrotowy sięgnie 219 niutonometrów przy 7350 obr/min. Roadster będzie katapultowany do 60 mph w czasie 3,44 sekund, a jego prędkość maksymalna sięgnie 233 km/h. Kompletny Seven 620S, wliczając brytyjski VAT, został wyceniony na prawie 45 tysięcy funtów - to prawie 265 tysięcy złotych. Ogrzewane, skórzane fotele będą wiązały się z dopłatą 600 funtów. Ogrzewane fotele z włókien węglowych będą kosztować 995 funtów.

Skomentuj na forumUdostępnij