Aktualności
18.01.2016

Avatar Roadster Wyszkolenie strzeleckie

Filigranowe samochody sportowe z niższej półki mają się obecnie tak dobrze, że z nadążeniem za powracającymi do życia i znikającymi markami oraz firmami, o których jeszcze nigdy nie było głośno może być momentami trudno. Na radarach amatorów tego typu maszynek w ostatnich tygodniach pojawiło się między innymi angielskie Avatar Sports Cars.

Zakłady Avatar z miejscowości Devon od 2014 roku oferują spartańskiego, wyścigowego roadstera One, a całe przedsiębiorstwo jest częścią dużo bardziej znanego Marlin Cars, firmy Paula Moorhouse'a, produkującej na niewielką skalę samochody sportowe i wyścigowe nieprzerwanie od 1979 roku. Zupełnie nowy Avatar Roadster, światowa premiera tegorocznej wystawy The Performance Car Show łączonej z Autosport International w Birmingham, to przeznaczony do zwykłego ruchu drogowego efekt trzech lat pracy.

Avatar Roadster

Auto o długości 3,66 metrów zostało zbudowane na rurowej, przestrzennej ramie, którą przykryto czteroczęściową karoserią z materiałów kompozytowych (według twórców przednie i tylne panele można zdjąć w pół minuty). Roadster waży tylko 700 kilogramów i wykorzystuje umieszczony centralnie silnik Forda z rodziny Ecoboost, który połączono z ręczną skrzynią o sześciu biegach z Porsche Boxstera. Silnik dostarcza na tylną oś 256 koni mechanicznych i 400 Nm. Maszynka złożona ze sprawdzonych i niezawodnych elementów składowych rozpędza się do 60 mil na godzinę w czasie 3,9 sekund, a jej prędkość maksymalna sięga 240 km/h.

Avatar Roadster

Z czasem w ofercie Avatara ma pojawić się przeszło 355-konny silnik o pojemności 2,3 litrów, który u Forda znajdziemy w Mustangu i Focusie RS. Klienci będą mieli możliwość wymiany jednostki napędowej bezpośrednio u producenta, a przy okazji instalacji nowych elementów regulowanego z poziomu kabiny, niezależnego zawieszenia, układu hamulcowego i wyposażenia dodatkowego. Pierwsze sztuki mają trafić do właścicieli już w maju. Brytyjczycy liczą, że w tym roku uda im się sprzedać do 25 samochodów, a w przyszłości będą mogli budować od czterech do sześciu sztuk Roadstera miesięcznie.

Skomentuj na forumUdostępnij