Aktualności
11.10.2008

Estech Crysalys Wielofunkcyjna przyszłość

Na trwającym jeszcze do 19 października salonie samochodowym w Paryżu w cieniu wielkich premier i spektakularnych konceptów ze swoim pierwszym, samodzielnym dziełem pokazało się francuskie studio Estech. Młoda firma przedstawiła szerokiej publiczności koncepcyjny model Crysalys, nad którym pracowano przez ostatnie dwa lata.

Firma powstała w 2001 roku z inicjatywy 4 osób liczy sobie obecnie 140-osobową ekipę, która poza szeroko rozumianym designem przemysłowym ma na koncie współpracę z Peugeotem, Citroenem, Renault, Toyotą czy Venturi. Estech działa aktualnie w czterech biurach i od samego początku współpracuje blisko z Autodesk, którego oprogramowanie odgrywa znaczącą rolę we wszystkich projektach.

Estech Crysalys

Wizja pod tytułem Crysalys to wszechstronny, hybrydowy pojazd o napędzie elektryczno/fotowoltaicznym (na energię elektryczną zamieniane jest światło słoneczne). Przy każdym z kół miałby znajdować się niewielki silnik elektryczny, a całe sterowanie odbywałoby się drogą elektroniczną bez pośrednictwa elementów mechanicznych.

Estech Crysalys

Modułowa budowa pojazdu pozwala na różne kombinacje: 4-drzwiowego auto dla całej rodziny, pick-upa z unoszonymi do góry bocznymi klapami z tyłu, ułatwiającymi dostęp do przestrzeni ładunkowej, bądź 2-drzwiowego, sportowego auta mieszczącego trzy osoby w układzie 2+1.

Estech Crysalys

Futurystyczna wizytówka potencjału Estech to jedynie zapowiedź tego, co będzie się działo w najbliższej przyszłości: studio zamierza rozszerzyć swoją działalność na rynki azjatyckie, zgłębiając również tajniki designu w przemyśle motoryzacyjnym.

Skomentuj na forumUdostępnij