Aktualności
04.03.2016

Lamborghini Huracan LP610-4 Avio Czapka pilota

W cieniu 770-konnego Centenario, który powstał z okazji setnej rocznicy urodzenia założyciela marki Lamborghini, na wystawie samochodowej w Genewie zadebiutował pierwszy, limitowany Huracan spoza regularnej oferty. Coupe o oznaczeniu LP610-4 Avio czerpie inspiracje z lotnictwa, z którego motywy przemycane są do każdego samochodu firmy.

Huracan LP610-4 Avio nawiązuje do lotnictwa i aeronautyki zastosowanymi technologiami, aerodynamiką, ergonomią, kształtami oraz kolorami. Zewnętrzne malowanie auta z biało-szarymi pasami ma przywodzić na myśl myśliwce, a boczne oznaczenie L63 z trójkolorowym, lotniczym symbolem sił powietrznych Włoch to skrót od Lamborghini i roku 1963, w którym firma rozpoczęła działalność. Podstawowym kolorem nadwozia będzie błękit Grigio Falco, który ominie czarne lusterka boczne i biały splitter na przedzie.

Lamborghini Huracan LP610-4 Avio

W kabinie Avio zapanuje czerń, włókna węglowe, aluminium oraz Alcantara, na której laserowo wycięto motyw heksagonu. Wyjątkowy charakter auta podkreśli tabliczka znamionowa i ręcznie haftowane logotypy L63 na fotelach, a każdy z przyszłych właścicieli będzie mógł oddać maszynę do indywidualizacji w ramach programu Ad Personam. Poza standardowym błękitem coupe będzie dostępne w czterech innych kolorach, nawiązujących nazwami do herbów z akademii włoskiego lotnictwa wojskowego: Blu Grifo, Grigio Nibbio, Grigio Vulcano oraz Verde Turbine.

Lamborghini Huracan LP610-4 Avio

Z technologicznego punktu widzenia Avio stanie w dokładnie tym samym miejscu, co standardowy Huracan LP610-4. I ruszy jak oparzony: włoska maszyna już po 3,2 sekundach przekroczy prędkość 100 km/h i będzie w stanie rozpędzić się do 325 kilometrów na godzinę. Wszystko dzięki wolnossącemu silnikowi V12 o pojemności 5,2 litrów, mocy 610 koni mechanicznych i momencie 560 niutonometrów, który współpracuje z 7-stopniowym, dwusprzęgłowym automatem, przekazującym moc na wszystkie cztery koła. Pierwsze egzemplarze Avio pojawią się w salonach sprzedaży latem, a produkcja modelu będzie limitowana do 250 sztuk.

Skomentuj na forumUdostępnij