Aktualności
10.03.2016

Bentley Mulsanne Grand Limousine Wielka limuzyna

Mulliner to oddział koncernu Bentley Motors, który istnieje między innymi po to, aby spełniać indywidualne życzenia klientów. W świecie Mullinera wszystko jest możliwe, a specjalnie wykończone i wyposażone wersje limuzyny Mulsanne to tylko niewielki wycinek jego możliwości. Ich pełnię reprezentuje Mulsanne Grand Limousine.

Bentley odświeżył limuzynę Mulsanne z końcem minionego miesiąca, pokazując swój flagowy okręt od razu w trzech specyfikacjach: Mulsanne, Mulsanne Extended Wheelbase oraz Mulsanne Speed. Plus nowe sztuczki oddziału Mulliner, przed którym w ostatnich miesiącach stanęło jedno z największych wyzwań tego stulecia. Krążownik Mulsanne Grand Limousine, bo o nim właśnie mowa, powstał na specjalne zamówienie jednego z klientów angielskiej marki.

Bentley Mulsanne Grand Limousine

Grand Limousine jest aż o jeden metr dłuższe od zwykłego Mulsanne i o 79 centymetrów wyższe. Samochód porusza się na kołach z unikatowymi felgami o średnicy 21 cali. Cała dodatkowa przestrzeń została wykorzystana na przygotowanie kabiny dla czterech osób z czterema zwróconymi ku sobie fotelami. Wnętrze od stolików i konsoli środkowych aż po dach ozdobiono panelami z drewna, skórą i cennymi metalami. Nowością są elektrochromatyczne szyby, które pozwalają ukryć się przed otoczeniem i szoferem za wciśnięciem przycisku.

Bentley Mulsanne Grand Limousine

Na potrzeby Grand Limousine przeprojektowano również zawieszenie oraz układ napędowy, ale właściciel auta nie życzył sobie aby zdradzać coś więcej. W zwykłym Mulsanne znajdziemy podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 6¾ litrów, mocy 512 koni mechanicznych i momencie aż 1020 Nm. Model w specyfikacji Speed ma jeszcze lepsze parametry: 537 koni i 1100 niutonometrów, które pozwalają na rozpędzenie się aż do 305 kilometrów na godzinę! Po jedynym w swoim rodzaju Mulsanne Grand Limousine nie spodziewamy się mniej.

Skomentuj na forumUdostępnij