Aktualności
03.05.2016

Galag TGX Batmobile Bolesna przyjemność

W sobotę wystartowała kolejna edycja Gumballa 3000. Osiemnasty rajd dla milionerów i egzotycznych maszyn z całego świata rozpoczął się od Dublina i zakończy w Bukareszcie - w tym roku uczestnicy nie wyjadą poza Europę. Po raz kolejny będzie można zobaczyć w nim maszyny, których wcześniej nie można było spotkać nigdzie indziej.

Największą uwagę w tym roku przyciągać będzie z pewnością ekipa Team Galag, która startuje w Gumbaluu 3000 od kilku lat. O zespole stało się szczególnie głośno w roku 2013, w którym specjalnie z myślą o rajdzie przygotowano coupe TG1 na bazie Nissana GT-R oraz... wierną replikę samochodu Batamana, Tumblera z kinowej trylogii "Batman Begins", "The Dark Knight" oraz "The Dark Knight Rises". Teraz na europejskie drogi pod szyldem Galag wyjechał kolejny Batmobil!

Galag TGX Batmobile

Niezwykła maszyna została przygotowana na podwoziu Lamborghini Gallardo, co oznacza, że za plecami kierowcy i pasażera pracuje 5,2-litrowy silnik V10 o mocy przekraczającej pół tysiąca koni mechanicznych. Pojazd zespołu Galag został zaprojektowany i zbudowany pod okiem byłych inżynierów Koenigsegga. Maszynę ubrano w zupełnie nową karoserię, którą wykonano w całości z włókien węglowych. Brak tu zwykłych drzwi, do środka dostajemy się po uniesieniu całej kopuły z szybami i dachem. Jak udało się dopuścić coś takiego do zwykłego ruchu drogowego? To tajemnica twórców auta.

Galag TGX Batmobile

Nowy Batmobil zespołu Galag to nie jedyny samochód w Gumballu 3000, który zasługuje na wyróżnienie. Na trasie rajdu można zobaczyć także stare modele marki Yugo, a w wybranych miejscach bolid Formuły 1 przystosowany do poruszania się po zwykłych drogach (jeden ze starszych Sauberów, które startowały w mistrzostwach świata kilka lat temu). Na liście uczestników znajdziemy jak zwykle m.in. nieustraszonego Davida Hasselhoffa, który w tym roku będzie obchodził swoje 64 urodziny. Osiemnasty Gumball 3000 i zakończy się siódmego maja w Bukareszcie.

Skomentuj na forumUdostępnij