Aktualności
10.05.2016

Audi R8 V10 Plus Selection 24h

Wygrane rozstawianego po całym świecie od 2009 roku Audi R8 LMS można już liczyć w setkach. Kilka z nich to wielkie triumfy w 24-godzinnych wyścigach na Nürburgring Nordschleife, Spa-Francorchapms, Zolder oraz w Dubaju. Tym i kilkunastu wygranym w Le Mans dedykowane jest limitowane coupe Audi R8 V10 Plus Selection 24h.

Od czasu wprowadzenia na rynek torowe R8 klasy GT3 zwyciężyło aż w 323 wyścigach w klasyfikacji generalnej lub w swojej klasie. W ubiegłym roku R8 LMS nowej generacji triumfowało w 24-godzinnym wyścigu na Nürburgring Nordschleife, a obecny sezon rozpoczęto od styczniowej wygranej w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju. W tym samym czasie Audi powiększyło listę swoich wygranych w 24-godzinnym wyścigu Le Mans aż do 13, każda z prototypami napędzanymi silnikami wysokoprężnymi, a w ostatnich latach układami hybrydowymi z napędem na obie osie.

Audi R8 V10 Plus Selection 24h

Powstałe dla uczczenia 24-godzinnych podbojów R8 V10 Plus Selection 24h wyróżnia się przede wszystkim trójkolorową karoserią (w roli głównej "szary Suzuka", jako kolory pomocnicze "czarny Mythos" i "czerwony Misano"), ekskluzywnymi akcentami na zewnątrz i w środku (ospoilerowanie, lusterka, pokrywa komory silnika, dyfuzor, sideblades z włókien węglowych, felgi, logotypy "R8 24h", skórzana tapicerka w kolorze szarym Rotor) oraz bogatym pakietem technicznym. W skład tego ostatniego wchodzą: dynamiczny układ kierowniczy, adaptacyjny, elektromagnetyczny system kontroli zawieszenia Audi Magnetic Ride oraz światła laserowe.

Audi R8 V10 Plus Selection 24h

Centralnie montowany silnik V10 o pojemności 5,2 litra, rozwija 610 koni mechanicznych, które przenoszone są stale na obie osie. Samochód ważący na sucho 1454 kilogramów, z których tylko 200 kilogramów to Audi Space Frame z aluminium i tworzywa wzmacnianego włóknami węglowymi (CFRP), potrzebuje tylko 3,2 sekund na rozwinięcie 100 km/h. Jego prędkość maksymalna sięga 330 km/h. To najszybszy i jednocześnie najmocniejszy, produkowany seryjnie model w historii koncernu z Ingolstadt. Wersja Selection 24h zostanie wypuszczona w ilości zaledwie 24 egzemplarzy. Auto będzie można po raz pierwszy zobaczyć w paddoku Audi podczas 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring (28-29 maja).

Skomentuj na forumUdostępnij