Aktualności
26.05.2016

Aston Martin Vantage GT8 Nexcel na torze

Już w najbliższy weekend będą miały miejsce prestiżowe Grand Prix Monako, setne Indianapolis 500 oraz 24h Nürburgring Nordschleife dla samochodów GT, jedne z najważniejszych wyścigów na świecie. Na niemieckim torze jak zwykle nie zabraknie eksperymentów. Jednym z nich będzie Aston Martin z systemem ekspresowej wymiany oleju.

W wyścigu na przeszło 25-kilometrowym torze obejmującym słynną pętle Nordschleife pojawi się w sumie blisko dwieście samochodów! Aston Martin Racing stawi się na Nürburgringu z dwoma egzemplarzami rasowego modelu V12 Vantage GT3 oraz jedną sztuką Vantage GT8 w zbierającej samochody bliskie produkowanym seryjnie klasie SP8. Vantage GT8 powstał specjalnie tylko na ten wyścig. Coupe zostanie wyposażone w system Nexcel od firmy Castrol, który zdąrzył już zadebiutować w ekstremalnym, torowym Vulcanie.

Aston Martin Vantage GT8

Nexcel na pokładzie angielskiej maszyny pojawi się pierwszy raz w regularnym wyścigu. Co to za wynalazek? Rewolucyjna technologia odpowiada na problem czasochłonnej wymiany oleju i sprowadza się do łatwo wymiennej jednostki, zawierającej zarówno olej silnikowy, jak i filtr, którą można wymienić na nową w czasie zaledwie półtorej minuty. Inne zalety systemu Nexcel to redukcja emisji dwutlenku węgla oraz zwiększenie recyklingu zużytego oleju dla samochodów drogowych w przyszłości (twórcy przewidują jego wejście do masowego użytku najpóźniej w roku 2020).

Aston Martin Vantage GT8

Trójka fabrycznych Aston Martinów nie będzie jedymi maszynami brytyjskiej marki na Nürburgringu. Oprócz nich w wyścigu wystartują cztery kolejne egzemplarze w barwach prywatnych zespołów, niektóre przygotowane przy wsparciu fabrycznych instytucji. Za kierownicą zobaczymy po raz kolejny między innymi Ulricha Beza, byłego CEO Aston Martina, a fabryczne auta poprowadzi między innymi Darren Turner, etatowy i testowy kierowca Astona, który zgodnie z regulaminem będzie mógł przesiadać się między V12 Vantage GT3 i Vantage GT8.

Skomentuj na forumUdostępnij