Aktualności
14.10.2016

Genovation Extreme Electric Elektryczne Corvette

Amerykańskie Genovation po kilku latach prac i bicia rekordów prędkości wprowadza na rynek jeden z pierwszych samochodów o napędzie elektrycznym, który potrafi przekroczyć prędkość dwustu mil na godzinę. Model o oznaczeniu GXE nie jest całkowicie autorskim wynalazkiem. Maszynę oparto na doskonale sprawdzonym Chevrolecie Corvette.

Pierwszy prototyp o oznaczeniu GXE - od Genovation Extreme Electric - oparto na Corvette Z06 poprzedniej generacji (na miniaturce powyżej), a wcześniej Genovation testowało swoje technologie na Fordach Focusach, które przerabiano w hybrydy typu plug-in. Coupe miało dysponować mocą ponad 600 koni mechanicznych oraz zasięgiem co najmniej 320 kilometrów. W lutym tego roku Amerykanie ustanowili swoim coupe rekord prędkości maksymalnej wśród elektrycznych samochodów z prawem do poruszania się po drogach publicznych, certyfikowany przez International Mile Racing Association - 300,3 km/h. W lutym wynik poprawiono - 330,9 km/h.

Genovation Extreme Electric

Dzisiaj Genovation zbiera już zamówienia na pierwsze, seryjne egzemplarze zupełnie nowego Extreme Electric, które będą bazować na najnowszej, siódmej generacji Corvette. Właściciele auta będą mieli do dyspozycji co najmniej 670 koni mechanicznych oraz 815 niutonometrów, płynące z dwóch silników elektrycznych. Baterie mają być rozłożone tak, aby otrzymać idealny rozkład masy między osiami 50/50. Zasięg w zwykłych warunkach drogowych ma przekraczać dwieście kilometrów. Osiągi na odcinkach prostych: setka w czasie grubo poniżej czterech sekund i prędkość maksymalna w przedziale od 330 kilometrów na godzinę w górę.

Genovation Extreme Electric

Genovation Extreme Electric ma powstać w ilości 75 egzemplarzy, każdy w bardzo atrakcyjnej cenie około 750 tysięcy dolarów. Obecnie to okolice trzech milionów złotych! Złożenie zamówienia - firma przyjmuje chętnych z całej kuli Ziemskiej - wiąże się z wpłatą zaliczki w wysokości 250 tysięcy dolarów oraz... kilkoma latami oczekiwania. Pierwsze sztuki mają trafić do klientów dopiero w 2019 roku.

Skomentuj na forumUdostępnij