Aktualności
19.12.2016

BMW M550i xDrive Połączenie granic

Na zupełnie nowe M5 ze stajni BMW przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale już w dwa miesiące po pokazaniu siódmej generacji limuzyny serii 5 możemy oglądać inny, pierwszy model z oddziału M, który zajmie do tego czasu szczytowe miejsce w ofercie. Mowa o limuzynie w specyfikacji M550i z napędem na wszystkie cztery koła, wchodzącej w skład linii BMW M Performance.

Dotychczas pod szyldem BMW M Performance oglądaliśmy wyłącznie modele z silnikami wysokoprężnymi. Premierowe BMW M550i xDrive to pierwsze, duże auto z tej rodziny, które napędzane jest silnikiem benzynowym. Jest nim motor typu M Performance TwinPower Turbo: podwójnie turbodoładowana, widlasta ósemka o pojemności 4,4 litrów z bezpośrednim wtryskiem paliwa i systemami Valvetronic oraz Double-VANOS, która według obowiązujących norm pomiarowych potrzebuje średnio 8,9 litrów paliwa na każde sto kilometrów.

BMW M550i xDrive

Mocarna jednostka generuje przy 5,5 tysiącach obrotów na minutę maksymalną moc 462 koni mechanicznych. Już od 1,8 tysięcy obrotów na minutę do dyspozycji jest maksymalny moment obrotowy - 650 niutonometrów. Silnik w zmowie z 8-stopniowym automatem Steptronic Sport będzie w stanie katapultować limuzynę od zera to stu kilometrów na godzinę w czasie jedynie czterech sekund! Prędkość maksymalną ograniczono profilaktycznie do 250 km/h. Układ xDrive rozdaje moment obrotowy pomiędzy poszczególne osie w zależności od sytuacji, a w zwykłej jeździe faworyzuje tylną oś.

BMW M550i xDrive

Nowe M550i korzysta również między innymi z adaptacyjnego, obniżonego o 10 milimetrów zawieszenia M Sport, kilku trybów jazdy (w tym Sport oraz Sport+), pakietu nadwoziowego M Performance, a także rozbudowanych systemów wspomagania kierowcy i łączności ze zwykłej "Piątki". Model ma pojawić się na rynku w marcu przyszłego roku. Dołączy wtedy do innych samochodów z gamy BMW M Performance Automobile: trzydrzwiowych i pięciodrzwiowych M140i z napędem na tył lub obie osie, coupe i kabrioletów M240i z napędem na tył lub obie osie, kombi M550d xDrive, wielkiej limuzyny M760Li xDrive oraz trzech SUV'ów, X4 M40i, X5 M50d i X6 M50d.

Skomentuj na forumUdostępnij