Aktualności
16.01.2017

Mercedes-AMG GLA 45 Program fitness

Pierwszy, kompaktowy SUV marki Mercedes-Benz, który zadebiutował w 2013 roku, doczekał się zmian obejmujących nadwozie, wnętrze, gamę silnikową oraz linie wyposażenia. Mowa o modelu serii GLA, jednym z aż siedmiu SUV'ów niemieckiego producenta, łącznie z obowiązkową, usportowioną wersją z oddziału Mercedes-AMG.

Styliści i inżynierowie Daimlera zafundowali całej rodzinie GLA między innymi: zmodyfikowane zderzaki, nowe felgi, diodowe reflektory, zespół kamer obserwujących całe otoczenie, nowe obicia foteli i panele wnętrza, nowe wskaźniki deski rozdzielczej, nowe odcienie tapicerek i lakierów karoserii oraz poszerzone linie wyposażenia, w tym jeszcze bardziej luksusową Exclusive. Zmiany w karoserii oraz podwoziu pozwoliły dodatkowo na obniżenie współczynnika oporu powietrza.

Mercedes-AMG GLA 45

Nabywcy auta będą mieli do wyboru trzy warianty podwozia: standardowe zawieszenie komfortowe, opcjonalne zawieszenie obniżone w połączeniu z Linią AMG albo pakietem Dynamic Handling) lub zawieszenie off-road z prześwitem zwiększonym o 30 milimetrów. Ofertę silnikową otwiera GLA 180 ze 109-konną jednostką napędową. Nowością będzie benzynowy wariant GLA 220 4Matic o mocy 184 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym 300 niutonometrów. Najtańszy GLA został wyceniony na polskim rynku na 124,3 tysiące złotych.

Mercedes-AMG GLA 45 Yellow Night Edition

Na szczycie oferty w dalszym ciągu stać będzie Mercedes-AMG GLA 45 4Matic z napędem na obie osie i dwulitrowym, czterocylindrowym silnikiem benzynowym z turbodoładowaniem. Z jednostki wyciśnięto aż 381 koni mechanicznych - ponad 191 koni z jednego litra! Maksymalny moment obrotowy sięga 475 niutonometrów w zakresie 2250-5000 obrotów na minutę. Model w takiej specyfikacji potrzebuje tylko 4,4 sekund na rozpędzenie się do 100 km/h, a jego prędkość maksymalna ograniczona jest jak zwykle do 250 km/h (270 km/h z opcjonalnym Pakietem Kierowcy AMG).

Mercedes-AMG GLA 45 Yellow Night Edition

Kompaktowe modele AMG, serie A, CLA w wersji sedan i kombi oraz GLA, pozwoliły w ubiegłym roku sprzedać blisko sto tysięcy samochodów oddziału - rekordowy wynik w jego całej, 50-letniej historii. Z tej okazji odświeżony GLA 45 będzie dostępny w specjalnej serii Yellow Night Edition z czarnym lakierem, żółtymi akcentami i znacznie bogatszym wyposażeniem seryjnym. Ceny GLA 45 4Matic będą zaczynać się w naszym kraju od 252,6 tysięcy złotych. Samochody można już zamawiać.

Skomentuj na forumUdostępnij