Aktualności

Noble M600 Nowa nadzieja

Brytyjskie Noble, które swój ostatni model pokazało prawie dwa i pół roku temu powraca do żywych. Zupełnie nowy model działającej dopiero od około dziesięciu lat firmy przechodzi intensywne testy, których wynikiem będzie najmocniejszy i najszybszy samochód jaki dotychczas zakład Noble'a stworzył.

Ostatnie testy nowego auta o roboczym oznaczeniu M600 miały miejsce w USA w Arizonie, gdzie według doniesień świadków udało się osiągnąć prędkość 325 km/h. Model po raz pierwszy nie miał na sobie kamuflażu. Sprawa jest więc jak najbardziej poważna.

Noble M600

M600 napędzane będzie umieszczonym centralnie podwójnie doładowanym V8 produkcji Yamahy, który w naturalnej formie pracuje w Volvo XC90. Auto powstające już po odejściu z firmy Lee Noble'a miałoby dysponować mocą w zakresie około 600-630 KM, która musiałaby sobie radzić z masą sięgającą zaledwie 1100 kilogramów. Data premiery (prawdopodobnie gdzieś w przyszłym roku) pozostaje nieznana, produkcja miałaby sięgać tylko 50 egzemplarzy. Spodziewana cena to około 100 tysięcy funtów.

Skomentuj na forumUdostępnij