Aktualności
27.10.2008

Mitsuoka Galue S50 Kompleks niższości

Mitsuoka, dość niewielka jak na japońskie realia firma znana w kręgach zainteresowanych przede wszystkim ze zjawiskowego coupe Orochi oraz chcącej-być-Rolls-Royce'm limuzyny Galue, mierzy coraz wyżej. Najnowsza kreacja Japończyków to jeszcze większa i jeszcze bardziej ekskluzywna wersja flagowego okrętu koncernu.

Mowa o wydłużonej do 5,49 metrów trzeciej generacji Galue, która przy tej okazji dostała w nazwie S50 (auto wydłużono właśnie o 50 cm w porównaniu do modelu bazowego). Auto będące stylistyczną mieszanką brytyjskiej klasyki z amerykańskimi krążownikami spod znaku Cadillaca w dalszym ciągu pozostaje daleko za pierwowzorem, ale straty są coraz mniejsze.

Mitsuoka Galue S50

Całe wnętrze auta wypełniono nową tapicerką i sprzętem elektronicznym, a zwiększenie długości wpłynęło zbawiennie na miejsce z tyłu. Pod maską znajdziemy 2,5-litrowe V6 o mocy 223 KM lub 3,5-litrowe V6 o mocy 313 KM napędzające wszystkie koła. W obu przypadkach silniki współpracują z automatycznymi przekładniami o siedmiu biegach.

Mitsuoka Galue S50

Cena słabszego S50 to nieco ponad 8 milionów jenów (jakieś 267 tysięcy PLN), wersja topowa to wydatek prawie 9,35 milionów jenów - dzisiejsza równowartość 311 tysięcy złotych.

Skomentuj na forumUdostępnij