Aktualności
07.10.2017

Rezvani Tank Pojazd taktyczny

Rezvani Motors, które zaczynało kilka lat temu od produkcji sportowego roadstera na bazie Ariala Atoma, poszerza swoją ofertę o zupełnie nowy model o zupełnie innym charakterze. Jest nim ekstremalna terenówka o wymownej nazwie Tank - z angielskiego "Czołg" - która zobowiązuje między innymi do widzenia w nocy i instalowanego na życzenie opancerzenia.

Pomysł, który doprowadził do powstania modelu Tank był bardzo prosty: budowa samochodu, który nie miałby konkurencji w terenie ani na utwardzonej drodze. Bazą dla samochodu, według nieoficjalnych informacji i domysłów, miałaby być rama z Jeepa, na której posadzono zupełnie nowe nadwozie z karoserią projektu Samira Sadikhova i dodatkowym oświetleniem, jak pas LED'ów na dachu. Pękate nadwozie z bocznymi drzwiami otwieranymi w przeciwnych kierunkach z pomocą elektryki mieściłoby pięć dorosłych osób. Standardem są felgi Grid z terenowym ogumieniem, opcją aluminiowe obręcze według własnego projektu.

Rezvani Tank

Tank w najmocniejszej wersji zasilany jest widlastą ósemką Chryslera, firmowaną przez oddział Street & Racing Technology, znaną między innymi z Jeepa Grand Cherokee SRT. Motor przy pojemności 6,4 litrów dostarcza ponad 510 koni mechanicznych mocy i jakieś 585 niutonometrów, które w zależności od potrzeby mogą być przenoszone na wszystkie cztery koła lub tylko na tylną oś. Wariant bazowy skrywa pod przednią maską coś skromniejszego: widlastą szóstkę o pojemności 3,6 litrów i mocy około 290 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym ponad 350 niutonometrów.

Rezvani Tank

Lista dodatkowego wyposażenia auta jest bardzo długa. Obejmuje m.in. skórzaną tapicerkę, różne felgi i opony (w tym ogumienie typu run flat), elementy zawieszenia, półosie napędowe, elementy układu hamulcowego, zestaw holowniczy, kamery termowizyjne, wyświetlacz przezierny, kuloodporne szyby oraz osłony z Kevlaru chroniące karoserię, zbiornik paliwa, chłodnicę czy podłogę. Rezvani Motors przyjmuje już zamówienia, które wiążą się z wpłaceniem zaliczki w wysokości tysiąca dolarów. Cena modelu Tank zaczyna się od 178 tysięcy dolarów (około 655 tysięcy złotych). Pierwsze sztuki miałyby trafić do właścicieli przed końcem tego roku.

Skomentuj na forumUdostępnij