Aktualności
27.10.2017

Honda Sports EV Poczucie jedności

Honda, podobnie jak wiele innych marek z całego świata, przymierza się do masowej produkcji zupełnie nowych samochodów o napędzie elektrycznym. Pierwszym z tego typu projektów ma być auto przeznaczone do poruszania się po mieście, ale pomysłów na inne również nie brakuje. Jednym z nich jest koncept niewielkiego coupe Sports EV.

Model Sports EV to jeden z wielu konceptów, które Honda przywiozła na tegoroczną wystawę Tokyo Motor Show. Inne to kolejne koncepty o napędzie elektrycznym, auta drogowe, prototypy motocykli, specjalna wystawa z okazji 60-lecia i ponad 100 milionów egzemplarzy motocykli z rodziny Super Cub oraz wszelkiego typu pojazdy o zupełnie innym charakterze, od elektrycznych wózków dla jednej osoby lub dwóch po... autonomiczne walizki, które miałyby w przyszłości towarzyszyć nam w podróżach, grach sportowych czy zakupach.

Honda Sports EV

Koncept kompaktowego coupe ucieleśnia wizję sportowego, angażującego kierowcę auta o napędzie elektrycznym, które dodatkowo wyposażono w technologię sztucznej inteligencji. W czym miałoby wyręczać nas AI? Na ten temat nic nie wiadomo, ale śmiało można spodziewać się asystentów parkowania, poruszania się w korkach, systemów pozwalających na komunikację z przechodniami, stałej łączności z Internetem... i czujników pozwalających na rozpoznawanie naszych emocji i samopoczucia. Honda nie wspomina nic również na temat układu napędowego Sports EV.

Honda Sports EV

Koncept Sports EV został zbudowany na tej samej platformie i zaprojektowany w tym samym stylu, co prototypowy model Urban EV, który miał swoją premierę we wrześniu na wystawie we Frankfurcie i który również postawiono w Tokio. Planów na produkcję Sports EV oficjalnie nie ma. W przypadku Urban EV jest zupełnie inaczej. Honda zapowiedziała, że miejski maluch o napędzie elektrycznym trafi na rynek w roku 2019 jako pierwszy, seryjny model opracowany w ramach nowej strategii "Electric Vision", którą ogłoszono wiosną tego roku na wystawie w Genewie.

Skomentuj na forumUdostępnij