Aktualności
12.07.2018

Maserati Levante GTS Rodział energii

Levante, któremu nie powodzi się w niszy luksusowych SUV'ów tak dobrze, jak życzyłby sobie jego producent, próbuje nadgonić zaległości kolejnym wariantem o ponadprzeciętnej mocy. Najnowsza ewolucja włoskiej maszyny nosi oznaczenie GTS i zasilana jest silnikiem, którego moc przekracza pół tysiąca koni mechanicznych.

Nowy Levante GTS jest siostrzanym modelem Levante Trofeo, który pokazano w marcu tego roku. Oba samochody napędzane są podwójnie turbodoładowaną, widlastą ósemką o pojemności 3,8 litra, która produkowana jest w Maranello przez Ferrari. Silnik w wydaniu Trofeo rozwijał prawie 600 koni mechanicznych. GTS nie ma aż tyle odwagi i jako model o nieco przytemperowanym temperamencie może pochwalić się mocą 550 koni mechanicznych oraz maksymalnym momentem obrotowym 730 niutonometrów, które dostępne są w zakresie od 2,5 do pięciu tysięcy obrotów silnika.

Maserati Levante GTS

Jednostka napędowa współpracuje z ośmiostopniowym automatem ZF oraz układem przeniesienia napędu na wszystkie cztery koła, który u Maserati nazywa się Q4 Intelligent All-Wheel Drive System. Levante GTS potrzebuje tylko 4,2 sekundy na rozpędzenie się do setki, a jego prędkość maksymalna dochodzi do 292 kilometrów na godzinę. To jeden z najszybszych i najmocniejszych SUV'ów na rynku. Z ogromną mocą idą modyfikacje zawieszenia, nowe felgi i opony, detale karoserii oraz dodatkowe wyposażenie, jak kontrola stabilności Integrated Vehicle Control, nagłośnienie Harman Kardon Audio czy po raz pierwszy reflektory Adaptive Full LED Matrix, które dostępne są za dodatkową opłatą.

Maserati Levante GTS

Równolegle z premierą Levante GTS do oferty Maserati zostają wprowadzone modernizacje pozostałych modeli z rodziny Levante, a także czterodrzwiowych limuzyn Ghibli i Quattroporte. Obejmują one między innymi dźwignię zmiany biegów, system multimedialny z cyfrowym wyświetlaczem, przełączniki konsoli środkowej, skórzaną tapicerkę Pieno Fiore, nowe kolory karoserii oraz felgi o średnicy od 20 do 22 cali. Na miejsce premiery Levante GTS wybrano Festiwal Prędkości w Goodwood, który obchodzi w tym roku swoje 25-lecie. Imprezę otworzono wczoraj wieczorem, a jej finał będzie miał miejsce w niedzielę.

Skomentuj na forumUdostępnij