Aktualności
31.07.2018

Porsche Macan Namacalne zmiany

Macan, crossover Porsche wpisujący się idealnie w panujące obecnie rynkowe trendy, przeszedł kurację odmładzającą. Model, który od kilku lat bije rekordy sprzedaży we własnym segmencie i skali całej marki, ma teraz wyglądać lepiej i oferować jeszcze więcej możliwości łączności z całym światem, swoim kierowcą i pasażerami.

Macan w odświeżonym wydaniu może pochwalić się między innymi przeprojektowanymi zderzakami, światłami w technologii LED (w opcji adaptacyjne reflektory Porsche Dynamic Light System Plus) oraz felgami i oponami (w dalszym ciągu inny rozmiar z przodu, inny z tyłu) o średnicy do 21 cali. W kabinie zmieniono między innymi otwory wentylacyjne, miejsce 7-calowego wyświetlacza zajął 11-calowy, a w opcji pojawiła się wielofunkcyjna kierownica GT. Standardem jest teraz moduł łączności Connect Plus, a wśród systemów wspomagającym kierowcę możemy otrzymać nowy Traffic Jam Assist.

Porsche Macan

Porsche wskazuje również na optymalizację inteligentnego napędu na wszystkie koła Porsche Traction Management, nowe kolory nadwozia, jonizator powietrza czy jeszcze większe możliwości indywidualizacji. Gama silnikowa nie uległa zmianie. Obecnie otwiera ją Macan z 252-konnym, czterocylindrowym silnikiem o pojemności dwóch litrów, a zamyka Macan Turbo, w którym pracuje sześciocylindrowa jednostka o pojemności 3,6 litra i mocy okrągłych 400 koni mechanicznych (lub 440 KM przy wyborze wersji z pakietem Performance). Najszybszy Macan rozpędza się do setki w czasie 4,4 sekund, a jego prędkość maksymalna sięga 272 kilometrów na godzinę.

Porsche Macan

Mierzący niespełna 4,7 metra długości Macan zadebiutował pod koniec 2013 roku, od którego nie przestaje bić rekordów sprzedaży. Tylko w ubiegłym roku model sprzedał się na całym świecie w liczbie ponad 97 tysięcy sztuk (w pierwszej połowie tego roku w ręce klientów oddano już 46,6 tysięcy aut). W ciągu przeszło czterech lat na rynku sprzedano ponad 350 tysięcy egzemplarzy, w tym ponad 100 tysięcy na rynku chińskim. Właśnie dlatego odświeżony Macan zadebiutował w Szanghaju i początkowo będzie dostępny wyłącznie w Chinach. Na inne rynki wejdzie przed końcem tego roku.

Skomentuj na forumUdostępnij