Aktualności
06.11.2008

Volkswagen Super CC Luksus i sport

Limuzyny udające coupe mimo oswojenia już do siebie publiczności ciągle wywołują żywe dyskusje. Podobnie ciągle żywym tematem jest Passat CC - dla jednych najpiękniejszy model w palecie koncernu, dla drugich zbędne "zboczenie". Ale czy ktoś pomyślał, że CC może być "Super"?

Takim właśnie mianem określono koncepcyjny model, który uświetnia trwające aktualnie w Las Vegas targi SEMA. Super CC to wizja tego jak wyglądałoby 4-drzwiowe coupe na bazie Passata, gdyby było skierowane w równym stopniu na komfort i osiągi.

Volkswagen Super CC

Pojazd wyróżniający się wielkimi wlotami powietrza na przedzie, 20-calowymi felgami, 14-calowymi tarczami hamulcowymi Brembo, spoilerem na tyle i sportowym wnętrzem napędzany jest 2-litrową jednostka TSI, którą połączono ze sprężarką APR pracującą w trzech trybach. Pierwszy z nich to Eco: 225 KM i 320 Nm, spalanie na trasie w okolicach 7 litrów na 100 km, a w mieście 8,7 litrów.

Volkswagen Super CC

Tryb pośredni to GT: 256 KM oraz 363 Nm. I na koniec wielce wymowne Full Power: 315 KM i 425 Nm. Osiągi pozostają nieznane, podobnie jak reakcja na życzenia, aby model wszedł do produkcji przynajmniej w limitowanej serii.

Skomentuj na forumUdostępnij