Aktualności
11.01.2019

Lexus LC Convertible Próbka smaku

Flagowe coupe ze stajni Lexusa, wyznaczający nowe kierunki stylistyczne model o oznaczeniu LC, zostało pozbawione dachu. Kabriolet na razie nie jest przeznaczony na sprzedaż. To jedynie koncept na pokaz. Na miejsce jego światowej premiery wybrano tegoroczną wystawę North American International Auto Show w Detroit.

Aktualnie w ofercie Lexusa nie ma ani jednego kabrioletu. Wypełniają ją luksusowe limuzyny, hatchbacki, SUV'y oraz dwa stylowe coupe, modele serii RC oraz LC. LC Convertible to koncept, który zwiastuje możliwą zmianę w tym towarzystwie i umacnia kierunek stylistyczny dla wszystkich przyszłych modeli marki. Maszynę o długości 4,77 metra z kabiną w konfiguracji 2+2 pozbawiono dachu, przednią szybę pochylono pod ostrzejszym kątem, a w każdym roku umieszczono koła z felgami o średnicy dwudziestu dwóch cali.

Lexus LC Convertible

Koncept LC Convertible został pokazany światu podczas wystawy North American International Auto Show w Detroit, która będzie otwarta dla zwiedzających do dwudziestego siódmego stycznia. W tym samym miejscu trzy lata temu zadebiutowało seryjne coupe LC, które od tamtego czasu doczekało się dwóch wersji napędowych oraz kilku wariantów wyścigowych, startujących w pucharach różnego szczebla na całym świecie. Czy LC Convertible trafi do produkcji seryjnej? Nastroje towarzyszące premierze nie zostawiają wiele miejsca na inny bieg wydarzeń i pojawienie się nowego modelu wydaje się niemal nieuniknione.

Lexus LC Convertible

Na tych, których nie interesują kabriolety czeka spalinowe coupe LC 500 oraz hybrydowe coupe LC 500h. W tym pierwszym pracuje wolnossące V8 o pojemności pięciu litrów i mocy 464 koni mechanicznych, które lądują na tylnej osi i pozwalają na rozpędzenie się do setki w czasie 4,7 sekundy. Do napędu w hybrydzie zaprzęgnięto 3,5-litrowe V6 o mocy jakiś 300 koni mechanicznych oraz silnik elektryczny o mocy prawie 180 KM i momencie obrotowym 300 niutonometrów. Maksymalna moc maszyny razem z układem hybrydowych dochodzi do 360 koni mechanicznych. W Polsce ceny modelu LC zaczynają się od 537 tysięcy złotych za hybrydę w bazowej wersji wyposażenia.

Skomentuj na forumUdostępnij