Aktualności
15.03.2019

Mitsubishi Engelberg Tourer Ognisko domowe

Mitsubishi pogłębia swoje zaangażowanie w segment panoszących się wszędzie SUV'ów i nabierających coraz większego znaczenia samochodów z napędem hybrydowym i elektrycznym. Aktualne zamiary japońskiej marki ucieleśnia koncept Engelberg Tourer oraz zapowiedź oszczędnego wykorzystania energii elektrycznej w systemie Dendo Drive House.

Engelberg Tourer zapowiada nową generację SUV'ów od Mitsubishi Motors Corporation, a swoją nazwę zawdzięcza znanemu resortowi narciarskiemu w Szwajcarii. To miejscówka, do której koncept miałby czuć naturalny pociąg. Dojazd do takiego miejsca wiąże się oczywiście z dużym prześwitem, napędem ma obie osie, adaptacyjnym zawieszeniem, zwiększoną ładownością, dodatkowym oświetleniem oraz elektroniką ułatwiającą poruszanie się i orientację w trudnym terenie, w którym nie uświadczymy utwardzonych nawierzchni.

Mitsubishi Engelberg Tourer

Koncepcyjne auto Mitsubishi jest hybrydą typu PHEV z układem napędowym określanym przez producenta jako Twin Motor. Sercem auta jest 2,4-litrowy silnik benzynowy, który w jednym z trybów pracy może służyć do ładowania baterii. Balansem układu przeniesienia napędu na wszystkie cztery koła steruje system Super All-Wheel Control, a moment obrotowy pomiędzy przednie koła rozdziela system Active Yaw Control, znany z modeli Lancer Evolution. Elektroniczna automatyka w ramach Connected Car System pozwala na dobranie trybu jazdy w zależności od pogody czy terenu. W trybie elektrycznym Engelberg Tourer może pokonać do 70 kilometrów, a z pełnymi bateriami i zbiornikiem paliwa jego zasięg przekracza 700 kilometrów.

Mitsubishi Engelberg Tourer

Druga nowość japońskiego koncernu to Dendo Drive House, domowa stacja ładowania baterii i generowania energii elektrycznej z pomocą paneli słonecznych. Energia zgromadzona poprzez DDH może być wykorzystana do ładowania samochodu lub zasilania urządzeń domowych, a w awaryjnych sytuacjach możliwe będzie pobieranie prądu z samochodu. System ma być oferowany klientom, którzy zdecydują się na elektryczne i hybrydowe modele Mitsubishi. Sprzedaż DDH na terenie Japonii i Europy ma wystartować jeszcze przed końcem tego roku.

Skomentuj na forumUdostępnij