Aktualności
23.04.2019

Genesis Mint Mienie miejskie

Genesis, marka utworzona kilka lat temu z myślą o luksusowych samochodach największego formatu, zaczyna grzebać przy małych autach, które miałyby zainteresować w przyszłości najmłodszych użytkowników najbardziej zatłoczonych miast, kreując i wpisując się w ich styl życia. Właśnie takie zainteresowania ucieleśnia koncept Mint.

Dla przypomnienia: egzotyczna w naszym regionie marka Genesis to część koreańskiego koncernu Hyundai Motor Group, utworzona z myślą o najbardziej luksusowych modelach firmy, które miałyby konkurować bezpośrednio z produktami takich marek, jak Mercedes-Benz czy BMW. Genesis Motor utworzono oficjalnie pod koniec 2015 roku, a głównymi rynkami zbytu marki są obecnie kraje Azjatyckie oraz USA, gdzie wprowadzono do sprzedaży już kilka limuzyn. Następne w kolejce są SUV'y, a na tegorocznej wystawie samochodowej w Nowym Jorku firma dała znać, że jest również zainteresowana niższymi segmentami.

Genesis Mint

Koncept Mint to międzynarodowy wysiłek specjalistów Hyundai'a. Projekt narodził się dzięki połączonym siłom studia Genesis Global Advanced Design w Niemczech, Genesis Design Team w USA oraz Namyang Design Center w Korei Południowej. Nad wszystkim czuwał Luc Donckerwolke, szef działu stylistycznego w całej grupie. Efektem prac okazało się małe, dwuosobowe auto w matowym kolorze Hunter Green z minimalistyczną kabiną, szklanym dachem i przedziałem bagażowym, do którego dostępu bronią unoszone do góry klapy.

Genesis Mint

Wszystkie funkcje sterowania samochodem skupiono wokół kierownicy z wyświetlaczem w wieńcu, którą okrążyło sześć mniejszych paneli, objętych ramkami wykonanymi z miedzi. Mint jest oczywiście elektryczny, ale Genesis nie zagłębia się w konkrety. Twórcy auta deklarują jedynie, że jego zasięg miałby przekraczać 320 kilometrów, a dzięki stacjom ładowania kolejnej generacji o mocy aż 350 kW ładowanie baterii byłoby znacznie szybsze i przyjemniejsze, niż obecnie. O systemach jazdy autonomicznej nie ma ani słowa.

Skomentuj na forumUdostępnij