Aktualności
23.11.2019

Hyundai Vision T Poszukiwania i pragnienia

Hyundai nie przestaje marzyć o przyszłości i kierunkach stylistycznych, w których mogą podążyć jego kolejne modele. Najnowszym konceptem, który drąży temat ewolucji wzornictwa przemysłowego w wydaniu koreańskiej marki jest model o oznaczeniu Vision T. Maszynę odsłonięto przed światem na wystawie motoryzacyjnej w Los Angeles.

Model Vision T jest już siódmym projektem przygotowanym w placówce Hyundai Design Center w Kalifornii (stąd też wewnętrzne oznaczenie HDC-7), który rozwija ideę Sensuous Sportiness. Definiowany przez to pojęcie język stylistyczny - dosłownie "zmysłowy sport" - sprowadza się do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, które mają prowadzić do wzbudzenia większych emocji przy obcowaniu z maszyną i odpowiadać na potrzeby wynikające z konkretnego stylu życia. Koncept zadebiutował podczas tegorocznego AutoMobility LA, będącego częścią Los Angeles Motor Show.

Hyundai Vision T

To, że najnowszy koncept Hyundai'a przybrał formę SUV'a nie będzie żadnym zaskoczeniem. Pojazd o długości 4,61 metra i wysokości 170 centymetrów zaprojektowano przede wszystkim z myślą o poruszaniu się po mieście. Maszynę wykończono ciemnozielonym, matowym lakierem, postawiono na wielkich kołach i uzbrojono w takie nowości, jak grill złożony z dziesiątek płytek, które poruszają się w trakcie jazdy, a na postoju mogą całkowicie odciąć dopływ powietrza oraz ukryte reflektory, które zmieniają swój wygląd dzięki półprzepuszczalnym lustrom. Cały dach wykonano ze szkła.

Hyundai Vision T

Do środka Vision T nie ma wstępu. Twórcy konceptu zdążyli przygotować jedynie bryłę nadwozia i kabiny po prostu tu nie ma. Podobie, jak układu napędowego, choć Hyundai mówi o hybrydzie typu plug-in i wskazuje na ukryte w tylnym nadkolu po stronie pasażera gniazdo do ładowania baterii. Czy coś podobnego trawi do produkcji? Tego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo za to, że SUV'ów i crossoverów w koncernie Hyundai Motor Group, w skład którego wchodzi między innymi Kia oraz luksusowa marka Genesis, stale przybywa, szczególnie jeśli mowa o rynku amerykańskim.

Skomentuj na forumUdostępnij