Aktualności
24.11.2019

Lamborghini Lambo V12 Vision GT Życie pozaziemskie

Po kilku latach od pierwszych zapowiedzi do projektu Vision Gran Turismo dołączyło włoskie Automobili Lamborghini. Na potrzeby wirtualnego świata i wyścigów zaprojektowano Lambo V12 Vision GT, ekstremalną maszynę, która czerpie pełnymi garściami z modeli produkowanych seryjnie, zarówno jeśli chodzi o wygląd jak i technologie.

Pod szyldem Vision Gran Turismo kryje się zakrojone na szeroką skalę przedsięwzięcie, w ramach którego marki z całego świata przygotowują wizje własnych samochodów sportowych przeznaczone grom z mającej już ponad dwadzieścia lat serii Gran Turismo na konsole PlayStation. Niektóre z nich budowane są w rzeczywistości jako nieruchome modele, niektóre są ukończone do tego stopnia, że można nimi jeździć, ale większość nie opuszcza ekranów komputerów. Dotychczas swoje projekty przedstawiły takie marki, jak Alpine, Aston Martin, Audi, BMW, Bugatti, Mazda, McLaren, Mercedes-Benz oraz Toyota.

Lamborghini Lambo V12 Vision GT

Koncept szalonego Lambo V12 Vision GT, za który odpowiada fabryczne Lamborghini Centro Stile to wizja spokrewniona bezpośrednio z limitowany, seryjnym coupe Sian FPK 37. Jednoosobową, torową bestię z autem drogowym łączy między innymi kolorystyka, elementy stylistyczne oraz układ napędowy. Lambo ma być zasilane tym samym V12 o pojemności 6,5 litra i mocy 785 koni mechanicznych, któremu towarzyszą baterie, systemy odzyskiwania energii kinetycznej z hamowania oraz silnik elektryczny o mocy kilkudziesięciu koni mechanicznych. Wszystko podkręcone i przerysowane o kilka stopni, oczywiście.

Lamborghini Lambo V12 Vision GT

Przeniesiony do rzeczywistości koncept Lambo V12 Vision GT z futurystyczną kabiną i oprzyrządowaniem został odsłonięty dzisiaj w Monte Carlo z okazji finału wirtualnego pucharu Gran Turismo Championships, który rozgrywany jest pod skrzydłami FIA. Gracze będą mogli oswoić się z modelem na wiosnę przyszłego roku, kiedy to wyjątkowe Lamborghini dołączy do samochodów dostępnych w grze Gran Turismo Sport na konsole PlayStation 4. Włosi nie wykluczają, że elementy stylistyczne karoserii oraz wnętrza przenikną z konceptu w przyszłości do samochodów Lamborghini produkowanych seryjnie.

Skomentuj na forumUdostępnij