Aktualności
23.03.2020

Mazda RX-Vision GT3 Smak rywalizacji

Do świata wirtualnych wyścigów w grze Gran Turismo dołączy wkrótce kolejny projekt przygotowany przez Mazdę. Po prototypie LM55, który pokazano ponad pięć lat temu będzie to coś mniej szalonego i mającego znacznie więcej wspólnego z rzeczywistością. Będzie to torowe coupe klasy GT3, wywodzące się z konceptu RX-Vision.

Mazda pokazała koncept luksusowego coupe RX-Vision jakieś pięć i pół roku temu, rozbudzając nadzieje na nowy model napędzany silnikiem Wankla (czyli silnikiem z obrotowym tłokiem). Do dzisiaj nic takiego nie pojawiło się na drogach, a wszystko wskazuje na to, że motor Wankla może pojawić się w przyszłości jedynie w hybrydowej Maździe w roli generatora ładującego baterie. Projekt RX-Vision zrobił jednak tak duże wrażenie, że wraca się do niego przy każdym wspomnieniu nietypowej jednostki napędowej, która zawdzięcza nazwę swojemu wynalazcy, Felixowi Wanklowi.

Mazda RX-Vision GT3

Teraz na potrzeby gry Gran Turismo Sport na konsole PlayStation 4 powstała wizja wyścigowej Mazdy RX-Vision GT3, która w alternatywnej rzeczywistości mogłaby brać udział w mistrzostwach świata maszyn GT. Zgodnie z przepisami obowiązującymi w rzeczywistości samochód o długości prawie 4,6 metra miałby ważyć jakieś 1250 kilogramów i generować do 560 koni mechanicznych. W sam raz, aby rywalizować z ugruntowanymi modelami takich marek, jak Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Ferrari, Honda, Lamborghini, Lexus, McLaren, Mercedes-AMG, Nissan czy Porsche.

Mazda RX-Vision GT3

Mazda RX-Vision GT3 z silnikiem Wankla pojawi się w aktualizacji do Gran Turismo Sport pod koniec maja i będzie częścią oficjalnych pucharów FIA Gran Turismo Championships, w których walczą kierowcy reprezentujący jeden z pięciu regionów świata (Nations Cup) oraz różne marki (Manufacturer Series). Na sezon 2020 zaplanowano czterdzieści rund od marca do września w czterech etapach oraz światowy finał, do udziału w którym wymagane jest ukończenie osiemnastego roku życia. Oficjalnymi partnerami pucharów FIA Gran Turismo Championships są w tym roku Toyota oraz Mazda, a w Manufacturer Series ścigać można się również samochodami marek Aston Martin, Audi, BMW, Chevrolet, Ford, Mercedes-Benz oraz Nissan.

Skomentuj na forumUdostępnij