Aktualności
18.11.2008

Ford Mustang GT Nowe reguły gry

Po miesiącach cedzenia teaserów ukazujących jednie detale nadwozia i wnętrza Ford odsłania w całości coupe, które w przyszłym roku będzie walczyło o klienta z Dodgem Challengerem i Chevroletem Camaro. Oto najnowszy Mustang, na deser również w wersji otwartej.

Nowe amerykańskie GT to ewolucją w stronę agresywnego wyglądu podsycanego smaczkami stylistycznymi (diody LED, nowe przetłoczenia maski, progów, tylnego zderzaka) oraz eleganckiego wnętrza wypełnionego wybijającymi się ponad przeciętność materiałami.

Ford Mustang GT

Nowy Mustang otrzymał również między innymi poprawione zawieszenie, a pod jego maską będzie mógł pracować jeden z dwóch widlastych silników. Na start 4-litrowe V6 o mocy 213 KM i momencie 326 Nm. Dla bardziej wymagających przewidziano tradycyjne V8 o pojemności 4,6 litrów, mocy 319 KM i momencie obrotowym 441 Nm.

Ford Mustang GT

Na rodzimy rynek Mustang wejdzie już w styczniu przyszłego roku, a obok tradycyjnego coupe i kabrioletu dostępny będzie również wariant z całkowicie przeszklonym dachem. Ceny nie są jeszcze znane.

Skomentuj na forumUdostępnij