Aktualności

Porsche Cayman i Boxster Kolekcja nowości

Rok 2008 jest dla Porsche rokiem gruntownego przetrzebienia nowymi technologiami niemal całej linii modelowej bez prezentowania zupełnie nowego samochodu (Panamerę zobaczymy w pełni dopiero na początku przyszłego roku). Po zmianach, które dotknęły już podstawowe warianty 911 przychodzi czas na odświeżonego Caymana i Boxstera.

W obu przypadkach delikatnie zmodyfikowano kształty przednich i tylnych reflektorów, zaprojektowano także odróżniające je wzory przedniego i tylnego zderzaka oraz felgi. Najważniejsze zmiany kryją się oczywiście pod spodem.

Porsche Boxster

Jednostki napędowe wyposażono w bezpośredni wtrysk paliwa, a do oferty trafiła dwusprzęgłowa przekładnia PDK. W zależności od modelu i silnika moc wzrosła o około 10-25 KM, a spalanie spadło o 11-16%.

Porsche Cayman

Podstawy Boxster rozwija teraz 255 KM, a Cayman 265 (odpowiednio 10 i 20 więcej niż poprzednim 2,9-litrowym boxerze). Jednostka 3,4 litra w wersjach S rozwija z kolei odpowiednio 310 i 325 KM (o 15 i 25 więcej niż poprzednio). Dzięki temu Cayman S rozpędza się do setki w zaledwie 4,9 sekundy, a Boxster S tylko sekundę wolniej (ze skrzynią PDK i z Launch Control).

Porsche Cayman

Sprzedaż obu aut rusza w lutym przyszłego roku. Ceny (bez podatków) to: 38,6 tysięcy euro za Boxstera i 46,7 euro za Boxstera S oraz 41,7 tysiąca auro za Caymana i 51,5 tysiąca euro za Caymana S.

Skomentuj na forumUdostępnij