Aktualności
29.04.2021

Lincoln Zephyr Reflection Zachodni wiatr

Lincoln, luksusowa marka w koncernie Forda, szykuje się do wzmocnienia swojej pozycji na rynkach azjatyckich. Na tegorocznej wystawie Auto Shanghai w Chinach amerykańska firma pojawiła się z kilkoma nowymi pojazdami, w tym z konceptem limuzyny Zephyr Reflection, który zwiastuje rychłe pojawienie się modelu produkowanego seryjnie.

Zephyr to model, którego historia sięga lat trzydziestych minionego stulecia, kiedy to pod taką nazwą pojawiła się cała seria luksusowych Lincolnów z silnikami V12. Pod koniec lat czterdziestych Zephyr zniknął z amerykańskiego rynku, a później wracał jeszcze w innym formacie pod markami Ford i Mercury. Kilkanaście lat temu limuzyna Zephyr wróciła do oferty Lincolna, ale pod taką nazwą przetrwała tylko jeden sezon i została wkrótce przemianowana na MKZ. Produkcję MKZ zakończono w ubiegłym roku, co oznacza, że w katalogu Lincolna jest spora przestrzeń do zagospodarowania.

Lincoln Zephyr Reflection

Zephyr Reflection to czterodrzwiowa limuzyna o profilu coupe, którą zaprojektowano specjalnie z myślą o chińskim rynku. Samochód podąża za trendami, które widzimy na całym świecie: wielki grill z przodu, pas tylnego oświetlenia na całą szerokość auta, klamki schowane w drzwiach, a w środku kilka cyfrowych ekranów przed kierowcą i pasażerem na całej szerokości kabiny. Limuzynę wyposażono w takie funkcje, jak Embrace i Farewell, czyli efekty świetlne na powitanie i pożegnanie, oraz oprogramowanie wyświetlaczy Constellation, które odpowiada nie tylko za podawanie kluczowych informacji, ale również za budowanie nastroju w jednym z kilku trybów pracy (Normal, Sport lub Zen).

Lincoln Zephyr Reflection

Lincoln przy okazji wizyty na wystawie w Szanghaju wprowadził na Chiny usługę Lincoln ID, dzięki której wszyscy właściciele samochodów marki mogą korzystać z jej wszystkich usług oferowanych za pośrednictwem Internetu, a także w trybie off-line. Na miejscu pokazano również model Corsair w hybrydowej wersji PHEV, produkowany w lokalnych fabrykach. Czy Zephyr Reflection to również hybryda? Tego nie wiadomo: jego twórcy nie mówią nic na temat układu napędowego. Wątpliwości te zostaną wkrótce rozwiane: seryjny Zephyr ma być gotowy do wejścia na chiński rynek jeszcze przed końcem tego roku.

Skomentuj na forumUdostępnij