Aktualności
01.12.2008

Breckland Beira Ostatnie poprawki

Wczesnym latem tego roku brytyjskie zakłady Breckland pokazały światu roadster o nazwie Beira oparty na silnikach Corvette i platformie General Motors (Opel GT, Pontiac Solstice, Saturn Sky, Daewoo G2X). Pojazd nie zdążył jeszcze wejść na rynki europejskie, a już przechodzi pierwsze zmiany.

Beira, która wejdzie do sprzedaży na całym kontynencie będzie odróżniać się od pierwotnego projektu zmienioną linią przodu, wydajniejszym układem chłodzenia silnika oraz wzmocnionym zawieszeniem z nowymi sprężynami i amortyzatorami.

Breckland Beira

Pod maską znajdziemy 6-litrowe LS2 o mocy około 400 KM fabrycznie przystosowane do spalania zarówno zwykłej benzyny jak i LPG, co zapewni zasięg przeszło 1100 kilometrów. Osiągi: maksymalnie 250 km/h (ograniczenie elektroniczne) i setka w niespełna pięć sekund.

Breckland Beira

Produkcja roadstera właśnie wystartowała, a jej plany zakładają złożenie pierwszych egzemplarzy z kierownicą po lewej stronie. Cennik pozostaje bez zmian - aby wejść w posiadanie Beiry należy wydać co najmniej 55 tysięcy funtów (dzisiejsze 247 tysięcy PLN).

Skomentuj na forumUdostępnij