Aktualności

Audi A5/S5 Cabriolet Klasyczna elegancja

Za oknami coraz częściej goszczą śnieżne chmury, a słupek rtęci coraz bliżej skłania się ku zeru, ale są na świecie takie miejsca, w których lato trwa przez większość roku. Właśnie z myślą o nich i ich bulwarach przygotowano ujawnione dziś (jedynie wirtualnie) Audi serii A5/S5 w wydaniu kabrio.

Niemcy w przypadku swojego najnowszego modelu nie poddali się wszechobecnej modzie na cabrio/coupe decydując się na tradycyjny, miękki dach. W pełni zautomatyzowana konstrukcja pozwala na rozłożenie dachu w 15 sekund i całkowite go schowanie w sekund 17.

Audi A5 Cabriolet

Samochód zastępujący kabriolet serii A4 będzie dostępny na całym świecie z trzema silnikami benzynowymi i dwoma wysokoprężnymi. Benzyniaki to 2-litrowe silniki o mocy 180 i 211 KM oraz 3,2-litrowe V6 rozwijające 265 KM. Diesle to V6 o pojemności 2,7 i 3 litrów i mocach 190 i 240 KM. Do wyboru będzie ręczna skrzynia biegów bądź S-Tronic, a najmocniejsze wariacje otrzymają napęd na wszystkie koła (słabsze tylko na przód). Jedynie na rynek europejski zostanie przeznaczona wersja z 1,8-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 160 KM.

Audi S5 Cabriolet

S5 Cabriolet będzie napędzany 3-litrowym V6, który zadebiutuje również w S5. Silnik ten rozwija 333 KM mocy i 440 Nm momentu obrotowego. W tym wariancie będziemy mogli rozpędzić się do 100 km/h w 5,6 sekundy i osiągnąć elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną 250 km/h.

Audi S5 Cabriolet

Oficjalna premiera modelu nastąpi w marcu przyszłego roku na salonie samochodowym w Genewie. Wkrótce potem auto ma trafić do sprzedaży. Ceny będą zaczynać się od 37,3 tysięcy euro (obecnie równowartość 145 tysięcy PLN) za A5 z silnikiem 1,8.

Skomentuj na forumUdostępnij