Aktualności
25.01.2022

Chevrolet Corvette Z06 70th Anniversary Edition

Chevrolet szykuje się do siedemdziesiątych urodzin słynnego Corvette, które w aktualnej generacji przesiadło się po raz pierwszy w swojej historii z platformy z silnikiem z przodu na platformę z silnikiem umieszczonym centralnie. Pierwsza sztuka w wydaniu 70th Anniversary Edition zostanie sprzedana na licytacji.

Pierwsze Corvette weszło do sprzedaży na amerykańskim rynku w 1953 roku jako niewielki roadster z rzędowym, 6-cylindrowym silnikiem o pojemności prawie 3,9 litra i mocy około 155 koni mechanicznych. Obecne Corvette ósmej generacji zadebiutowało latem 2019 roku z umieszczonym centralnie, wolnossącym V8 o pojemności 6,2 litra, którego maksymalna moc w zależności od wersji i runku dochodzi lub przekracza 500 koni mechanicznych. Jesienią ubiegłego roku zadebiutowało podkręcone Corvette Z06, adresowane do miłośników sportowej jazdy. To właśnie na Z06 będzie oparty pierwszy egzemplarz specjalnego wydania urodzinowego, 70th Anniversary Edition.

Chevrolet Corvette Z06

Corvette Z06 poznamy przede wszystkim po nowych felgach, przeprojektowanej karoserii i pakiecie aerodynamicznym, który w ramach opcji obejmuje m.in. dodatkowe lotki z przodu i duże skrzydło z tyłu. Ale to, co najważniejsze, skrywa się za plecami kierowcy. To zupełnie nowe, wolnossące V8 o pojemności 5,5 litra z płaskim wałem korbowym, aluminiowymi tłokami, tytanowymi korbowodami i innymi wynalazkami kojarzonymi zwykle z samochodami wyścigowymi. Jednostka ta dostarcza aż 680 koni mechanicznych oraz 623 niutonometrów, które płyną na tylne koła za pośrednictwem 8-stopniowej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów. Szacowane osiągi: od zera do setki w niecałe trzy sekundy i prędkość maksymalna grubo ponad 300 kilometrów na godzinę.

Chevrolet Corvette Z06

W urodzinowym wydaniu 70th Anniversary Edition zobaczymy między innymi czarne lub białe malowanie karoserii z opcjonalnymi pasami, nowe felgi ze specjalnymi dekielkami, dodatkowe oznakowanie w środku i na zewnątrz, czerwone zaciski hamulcowe, uszyty na miarę zestaw bagażowy oraz nowe detale, które będzie można wybrać z listy wyposażenia dodatkowego. Pakiet 70th Anniversary Edition dostępny będzie dla zwykłego Corvette Stingray z zamkniętą i otwartą wersją nadwoziową oraz dla obu wersji nadwoziowych Z06. Pierwsza sztuka Corvette Z06 70th Anniversary Edition trafi już w ten weekend na licytację domu aukcyjnego Barrett-Jackson w Scottsdale. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Skomentuj na forumUdostępnij