Aktualności
08.07.2022

Human Horizons HiPhi Z Motywy orientalne

Chińskie marki, które coraz mocniej dają znać o coraz większych chęciach i możliwościach podboju rynków europejskich i amerykańskich, wchodzą ze swoimi elektrycznymi samochodami do coraz wyższych segmentów. Oto najnowsza produkcja Human Horizons: duży grand tourer HiPhi Z dla indywidualistów z całą rodziną.

Human Horizons Technology działa oficjalnie dopiero od lata 2017 roku i od samego początku dedykowane jest samochodom o napędzie elektrycznym, systemom jazdy autonomicznej oraz innowacyjnym rozwiązaniom w zakresie transportu osobistego i zbiorowego. Marka zadebiutowała w 2018 roku, w którym pokazała kilka konceptów i ogłosiła pierwsze plany produkcyjne. Niecałe dwa lata temu zadebiutował jej pierwszy model seryjny, duży SUV o nazwie HiPhi X. W tym tygodniu w Shenzhen odsłonięto drugi model, czerpiącego pełnymi garściami z wcześniejszych konceptów grand tourera HiPhi Z o długości ponad pięciu metrów i miejscem dla czterech osób.

Zdjęcie Human Horizons HiPhi Z

HiPhi Z bazuje na autorskiej stalowo-aluminiowej platformie z 315-centymetrowym rozstawem osi, która zakłada jak największe wykorzystanie materiałów z recyklingu i materiałów naturalnego pochodzenia. Nietypowo stylizowana maszyna wyróżnia się między innymi zewnętrznym oświetleniem złożonym z ponad czterech tysięcy LED'ów oraz dużym, cyfrowym wyświetlaczem w środku, który możemy regulować poprzez obracanie i pochylanie. Human Horizons zaaplikowało tu szereg własnych rozwiązań: system multimedialny z asystentem opartym o sztuczną inteligencję, rozbudowane systemy wspomagania kierowcy i jazdy automatyzowanej oraz komunikację z kierowcą, która eliminuje potrzebę korzystania z tradycyjnego kluczyka i pilota.

Zdjęcie Human Horizons HiPhi Z

HiPhi Z wyposażony będzie między innymi w adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne, koła skrętne na tylnej osi, aktywny spoiler podnoszący się przy prędkości 80 km/h, 22-calowe felgi z gumowymi nakładkami ochronnymi oraz nagłośnienie firmy Meridian z dwudziestoma trzema głośnikami. Producent chwali się bateriami o pojemności 120 kilowatogodzin, zasięgiem przekraczającym 700 kilometrów i sprintem od zera do stu kilometrów na godzinę w czasie 3,8 sekundy. Cena: w zakresie od 89 do 129 tysięcy dolarów (aktualnie to równowartość od około 415 do około 605 tysięcy złotych). Sprzedaż modelu ma ruszyć na rynku chińskim jeszcze przed końcem tego roku. Samochód zostanie pokazany przed dużą publicznością w sierpniu na wystawie Chengdu Auto Show.

Skomentuj na forumUdostępnij