Aktualności
20.01.2023

Mercedes-AMG CLA Wzory gwiazd

Mercedes zaczyna rok od odświeżenia klasy CLA czyli mocno zaokrąglonej klasy A, której marzy się bycie coupe, ale rodzice zgadzają się tylko na sedana i kombi. Auto debiutuje w bazowych wersjach od Mercedes-Benza, a także w sportowych odmianach pod marką Mercedes-AMG z wyborem dwóch wersji napędowych.

CLA od niemieckiej marki utrzymuje się na rynku od dziesięciu lat. Dziś model oferowany jest w drugiej generacji, którą producent w nadwoziu sedan przedstawia jako Coupe, a kombi nazywa Shooting Brake. Model ma niespełna 4,7 metra długości w dalszym ciągu związany jest ideologicznie z klasą A, ale rozmiarami jest mu już bliżej do klasy C. W tym roku klienci Mercedes-Benza będą mogli liczyć na zamówienie zmodernizowanej wersji. Ofertę otwiera benzynówka CLA 180 z 1,3-litrowym silnikiem, który generuje skromne 136 koni mechanicznych oraz wysokoprężna wersja 180e z dwulitrowym silnikiem o mocy 116 koni mechanicznych.

Zdjęcie Mercedes-AMG CLA

Odświeżone CLA poznamy przede wszystkim po przeprojektowanej przedniej tylnej części nadwozia. W ofercie pojawiła się m.in. nowa generacja systemu multimedialnego z nagłośnieniem Burmester, rozbudowane systemy wspomagające kierowcę, nowe opcje stylistyczne i bogatsze wyposażenie standardowe. Z hybrydowych wersji napędowych wyciśnięto kilka dodatkowych koni mechanicznych. Modele w specyfikacji AMG otrzymały między innymi nowe światła, grill, kierownicę AMG Performance w standardzie, 48-voltowy rozrusznik-generator w przypadku CLA 35 oraz specjalną wersję Street Style Edition w przypadku najmocniejszego CLA 45 S.

Zdjęcie Mercedes-AMG CLA

Oba warianty AMG opierają się na 2-litrowych silnikach z turbodoładowaniem, dwusprzęgłowych automatach o ośmiu biegach i układach przeniesienia napędu na wszystkie cztery koła. CLA 35, uzbrajane wcześniej w 7-stopniową skrzynię biegów, dysponuje mocą 306 koni mechanicznych i maksymalnym momentem obrotowym 400 niutonometrów. CLA 45 S ma aż 421 KM oraz 500 Nm! W obu przypadkach to tyle samo, co do tej pory (oba warianty zadebiutowały w 2019 roku). Najmocniejsza wersja rozpędza się do setki w 4,1 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 270 kilometrów na godzinę, niezależnie od wersji nadwoziowej. CLA 35 będzie rozpędzać się do setki w 4,9 sekundy i rozwijać prędkość maksymalną 250 kilometrów na godzinę.

Skomentuj na forumUdostępnij