Aktualności
22.12.2008

Edo Murcielago LP710 Audigier Edition Byk na pokazie mody

Edycje limitowane zawsze były w cenie, a teraz stają się domeną nie tylko wielkich koncernów i manufaktur składających luksusowe i sportowe auta na specjalne zamówienia, ale i tunerów. Najnowszym dowodem zmiany reguł gry jest nowe wcielenie Murcielago LP710/2 od Edo Competition.

Wzmocnione do 710 KM, odchudzone, poprawione aerodynamicznie i pozbawione napędu na wszystkie cztery koła supercoupe nie miało jeszcze okazji pokazać swoich prawdziwych możliwości, ale latem tego roku jego młodszy, 663-konny brat rozpędził się do rekordowej w kategorii Murcielago prędkości 346 km/h.

Edo Murcielago LP710 Audigier Edition

W nowej wersji w kwestiach technicznych nic się nie zmieniło (dzięki zmianom do 100 km/h rozpędzamy się po 3,2 sekundach, a kolejną setkę przekraczamy po niespełna 10 sekundach), a do pracy nad wizualną stroną auta niemiecki tuner zaprosił Christiana Audigiera, światowej sławy francuskiego dyktatora mody.

Edo Murcielago LP710 Audigier Edition

Audigier zadbał o dodatkowe malowanie czarnej, matowej karoserii oraz utrzymane w identycznym duchu wzory obecne na tapicerce, panelach drzwi i centralnej konsoli. Oczywiście to tylko jedna z propozycji - przyszli właściciele mają pełną swobodę doboru malunków i kolorów z bogatej palety artysty.

Edo Murcielago LP710 Audigier Edition

LP710/2 Audigier Edition powstanie w zaledwie pięciu egzemplarzach, a przeobrażenie weń bazowego Murcielago LP640 w każdym przypadku pochłonie około trzech miesięcy i prawie pół miliona euro (bez podatków). Wszyscy zainteresowani swoim nowym nabytkiem będą mieli okazję przetestowania jego możliwości na niemieckim torze w Papenburgu bądź włoskim Nardo i rozpędzenia się pod okiem testowego kierowcy Edo Competition do przeszło 360 km/h.

Skomentuj na forumUdostępnij