Aktualności
31.12.2008

Fisker Karma S Przy zachodzie słońca

Na styczniowym salonie samochodowym w Detroit amerykański Fisker pokaże nowy model bazujący na hybrydowym gran turismo Karma. Koncept będzie nosił oznaczenie Karma S, w którym ostatnią literę mamy rozwijać jako "sunset" - "zachód słońca". Jego wygląd ma być równie imponujący co odpowiadające mu okoliczności przyrody...

Amerykanie na chwilę obecną nie zdradzają na temat auta właściwie nic. Wiadomo tylko, że pojazd będzie dziedziczył rozwiązania mechaniczne po limuzynie, a towarzysząca zapowiedzi fotografia przedstawiająca część profilu auta wskazuje dość jednoznacznie, że będziemy mieli do czynienia z kabrioletem.

Fisker Karma S

Karma S będzie pierwszym autorskim projektem Fiskera o otwartym nadwoziu, ale nie pierwszym w ogóle. Przed przeszło trzema laty mogliśmy zobaczyć model Tramonto (poniżej) bazujący na Mercedesie SL 55 AMG. "Tramonto" to po włosku... "zachód słońca" oczywiście.

Fisker Tramonto

Wystawa w Detroit (North American International Auto Show), na której zobaczymy hybrydowe kabrio rozpocznie się już 11 stycznia.

Skomentuj na forumUdostępnij