Aktualności
08.11.2023

Mercedes-AMG GT2 Pro Fascynacja wyścigami

Mercedes-AMG ma za sobą pierwszy, pełen sezon w pucharze European GT2 Series, w którym udało się wygrać w trzech wyścigach z dwunastu. Dla tych, którzy są zainteresowani modelem GT2, ale nie są zainteresowani ograniczeniami wynikającymi z homologacji auta, przygotowano torową zabawkę w postaci modelu GT2 Pro.

Pierwszą maszynę Mercedesa-AMG homologowaną w kategorii GT2 przedstawiono pod koniec ubiegłego roku i wyposażono w 4-litrowe, podwójnie turbodoładowane V8 o maksymalnej mocy 707 koni mechanicznych (w pucharze European GT2 Series maksymalna moc, masa i inne parametry samochodów regulowane są w ramach Balance of Performance). Kilka miesięcy wcześniej szlak przetarł limitowany do zaledwie pięciu egzemplarzy GT Track Series z silnikiem o mocy aż 734 koni mechanicznych. Teraz Mercedes-AMG wraca z torową bestią, której nie będą ograniczać przepisy i która adresowana jest do amatorów dni torowych. Amatorów z bardzo grubymi portfelami, oczywiście: zupełnie nowe GT2 Pro wyceniono na 479 tysięcy euro netto (aktualnie to równowartość około 2,15 miliona złotych). To o 70 tysięcy euro więcej, niż w przypadku AMG GT2.

Zdjęcie Mercedes-AMG GT2 Pro

W przypadku GT2 Pro będziemy mieli do czynienia z nowym wykończeniem karoserii i kabiny, małymi zmianami aerodynamicznymi oraz systemem Push2Pass, który wyciśnie z widlastej ósemki kilkadziesiąt dodatkowych koni mechanicznych. Standardem będzie matowe, szare malowanie z ozdobnymi pasami i logotypami GT2 Pro, dwukolorowe felgi o średnicy 18 cali, nowe płaty tylnego skrzydła, zmodyfikowana kierownica, ozdobne szycie we wnętrzu, zawieszenie z regulowanymi amortyzatorami, ABS, regulowana kontrola trakcji oraz sekwencyjna skrzynia o siedmiu biegach, którą posadzono przy tylnej osi. Moc silnika w standardzie będzie dochodzić do 707 koni mechanicznych, a z wykorzystaniem systemu Push2Pass podskoczy chwilowo, dzięki zwiększeniu ciśnienia doładowania, do 750 koni mechanicznych.

Zdjęcie Mercedes-AMG GT2 Pro

W zestawie dostaniemy między innymi specjalny pokrowiec na samochód, kompletny kombinezon i różne, zindywidualizowane akcesoria firmy Puma oraz osobisty kask od firmy Bell. Ponadto każdy z właścicieli GT2 Pro będzie mógł czuć się zaproszony do AMG Racing Series, nowej serii imprez torowych organizowanych przez Mercedesa-AMG na całym świecie (pierwsze spotkanie ma miejsce już w tym tygodniu na Circuit Ricardo Tormo w pobliżu Walencji we Włoszech), które obejmują m.in. obsługę samochodu i kurs doskonalenia jazdy. I na tym nie koniec. Dla tych, którym zmienią się plany przygotowano opcję przystosowania GT2 Pro do standardów grupy GT2 z myślą o startach w European GT2 Series i innych seriach, które dopuszczają tego typu samochody (GT America, 24h Series, Nürburgring Endurance Series i inne).

Skomentuj na forumUdostępnij