Aktualności
04.12.2023

Bulgari Aluminium Vision Gran Turismo Jak w zegarku

Populacja powstających już od dziesięciu lat konceptów z serii Vision Gran Turismo powiększa się. W miniony weekend swój zupełnie nowy projekt pokazał koreański Genesis, a także... włoskie Bulgari, słynące od przeszło stu lat z produkcji zegarków i biżuterii. Tym razem wymyślono sobie lekkie auto sportowe z otwartym nadwoziem.

Włoskie Bulgari - znane pod stylizowanym oznaczeniem BVLGARI - funkcjonuje nieprzerwanie od 1884 roku i nie raz wchodziło już we współpracę z koncernami samochodowymi (w ostatnich latach między innymi z Fiatem, Maserati i McLarenem). Tym razem poszło w nowym kierunku. Specjalnie na potrzeby serii gier komputerowych Gran Turismo zaprojektowano wirtualny koncept sportowego samochodu z serii Vision Gran Turismo. Jest nim barchetta o nazwie Aluminium Vision Gran Turismo, która nawiązuje do serii zegarków Aluminium, zapoczątkowanej w 1998 roku. Samochód jako nieruchomy model w pełnej skali zaprezentowano w miniony weekend przy okazji światowych finałów simracingowego pucharu Gran Turismo World Series, które miały miejsce w Barcelonie w Hiszpanii.

Zdjęcie Bulgari Aluminium Vision Gran Turismo

Kształty, materiały, kolory i ogólny język stylistyczny konceptu były bezpośrednio inspirowane duchem i liniami zegarka Aluminium. Samochód został zaprojektowany jako klasyczna barchetta: niewielki, sportowy pojazd z otwartym nadwoziem, które w tym przypadki otaczają tylko niewielkie owiewki zamiast pełnowymiarowych szyb. W środku umieszczono 3-ramienną kierownicę oraz zestaw zegarów z centralną tarczą odwzorowującą klasyczne zegarki Bulgari. Szczegóły techniczne? Na razie żadnych nie zdradzono. Pod konceptem podpisuje się między innymi Fabio Filippini, który do 2017 roku pracował w Pininfarinie. Na jego koncie znajdują się prace dla takich marek, jak Audi, BMW, Dacia, Fittipaldi, Mitsubishi, Renault, Seat, Volkswagen oraz Zetor.

Zdjęcie Bulgari Aluminium Vision Gran Turismo

Na samym koncepcie współpraca z twórcami gier z serii Gran Turismo się nie zakończyła. Oprócz projektu sportowego auta przygotowano również limitowaną serię dwóch zegarków Bulgari Aluminium Gran Turismo, które upamiętniają 10-lecie projektu Vision Gran Turismo. W tym czasie swoje własne VGT przygotowały m.in. marki Alpine, Aston Martin, Audi, BMW, Bugatti, Ferrari, Genesis, Infiniti, IsoRivolta, ItalDesign, Jaguar, Mercedes-AMG, McLaren, Lamborghini, Porsche oraz SRT. Koncept Bulgari Aluminium Vision Gran Turismo pojawi się w grze Gran Turismo 7 na konsolach PlayStation w styczniu przyszłego roku. W tym samym czasie do GT7 dołączy również Genesis X Gran Berlinetta.

Skomentuj na forumUdostępnij