Aktualności
07.01.2009

Gemballa GTR Tornado Drastyczna zmiana klimatu

Specjaliści niemieckiej Gemballi trzymający się jedynie modeli Porsche już dawno pokazali nam co myślą o Cayenne. Wynikiem ich wysiłków był pełen pakiet modyfikacji zatytułowany GT Aero 3 podnoszący moc silnika nawet do 750 KM. Teraz tuner przechodzi sam siebie i wypuszcza na rynek zestaw GTR Tornado.

Pakiet limitowany do tylko 50 egzemplarzy charakteryzuje się przede wszystkim znacznie dalej idącymi zmianami wyglądu Cayenne, które były ponoć dyktowane uwielbieniem kształtów Carrery GT. Najbardziej zauważalne zmiany to całkowicie nowe zderzaki, tylne światła, maska silnika, boczne wloty powietrza i 5-ramienne felgi.

Gemballa GTR Tornado

We wnętrzu znajdziemy między innymi nowe, w pełni nastawne fotele, panoramiczny dach oraz konsolę centralną... stylizowaną na tą z Carrery GT.

Gemballa GTR Tornado

Równie daleko idą zmiany techniczne. Gemballa pozbyła się napędu na wszystkie koła oraz 250 kilogramów! Klienci będą mieli do wyboru trzy poziomy mocy (standardowe Porsche generuje 500 KM) uzyskiwane dzięki przeprogramowanemu ECU, nowym incercoolerom i wydechowi: 550, 650 i 750 KM.

Gemballa GTR Tornado

Cena zestawu nie jest jeszcze znana. Wiadomo jedynie, że w posiadanie samochodu będzie można wejść oddając w ręce tunera własne Cayenne Turbo bądź okrągłą sumę potrzebną zarówno na nowe auto jak i wszelkie przeróbki.

Skomentuj na forumUdostępnij