Aktualności
08.01.2008

B&B RS6 Avant Mocy nigdy za wiele

Okres wzmożonego zainteresowania tunerów aktualną generacją Audi RS6 Avant już dawno za nami, a na podobną gorączkę na punkcie limuzyny trudno raczej liczyć. Nie oznacza to jednak, że w temacie jest równie zimno jak za oknem.

Niemieckie B&B przed kilkoma miesiącami w ramach etapu 2 firmowych modyfikacji wszystkim posiadaczom RS6 Avant oferowało podniesienie mocy z 580 do 715 KM. Teraz tuner doszedł do fazy numer 4, w której robi z silnikiem co tylko możliwe.

B&B RS6 Avant

Na długiej liście modyfikacji zwiększających parametry turbodoładowanego V10 znajdują się między innymi: przeprogramowane ECU, nowe filtry powietrza, kanały dolotowe, wtrysk paliwa, zapłon oraz nowy wydech ze sportowymi katalizatorami. Wszystkie zmiany etapu 4 wyzwalają moc aż 755 KM i moment 820 Nm (seryjnie 650 Nm), które lądują poprzez konwerter i wzmocnioną skrzynię biegów na wszystkie koła.

B&B RS6 Avant

Tuner nie chwali się jeszcze osiągami auta, a pakiet zwiększający moc silnika wycenia na prawie 13 tysięcy euro. Pozostałe możliwe zmiany obejmują między innymi układ hamulcowy, zawieszenie i felgi.

Skomentuj na forumUdostępnij