Aktualności
17.05.2024

Hongqi Guoya Złocisty słonecznik

Chińskie Hongqi, które od ponad sześćdziesięciu lat zajmuje się produkcją luksusowych samochodów i rządowych limuzyn, przyszykowało nowy krążownik nie tylko na rodzimy rynek. Jest nim przeszło pięciometrowy sedan Guoya, który w przyszłości może zechcieć zagrozić najbardziej cenionym markom europejskim.

Hongqi funkcjonuje od lat pięćdziesiątych minionego stulecia, a na najbardziej luksusowe modele marki obowiązuje procedura wyboru klientów, a nie odwrotnie. Marka niedawno pojawiła się oficjalnie w Europie (Polski nie pomijając), do której wysłano wielkiego SUV'a o nazwie E-HS9 z silnikami o mocy przekraczającej 550 koni mechanicznych. Czy przybędzie do nas więcej modeli - czas pokaże. Wśród najnowszych produkcji chińskiej marki, która należy do koncernu FAW Group, znalazła się limuzyna Guoya, którą zaprezentowano niedawno na salonie samochodowym w Pekinie.

Zdjęcie Hongqi Guoya

Limuzyna Guoya mierzy ponad 5,35 metra długości i pod względem stylistycznym pełna jest detali odnoszących się do historii Chin oraz... elementów podpatrzonych u rywali, jak Rolls-Royce czy Bentley. Pojazd odznacza się cyfrową deską rozdzielczą i konsolą środkową, systemami rozszerzonej rzeczywistości (informowanie o znakach drogowych, przeszkodach, komunikacja z pieszymi), systemami rozpoznawania twarzy, głosu i gestów, adaptacyjnym oświetleniem z funkcjami powitania i pożegnania oraz hybrydowym układem napędowym obu osi z turbodoładowanymi silnikami własnej produkcji o mocy przekraczającej 480 koni mechanicznych. Do wyboru mają być jednostki o pojemności trzech w przypadku V6 lub czterech litrów w przypadku V8, które będą połączone z 8-stopniowymi automatami.

Zdjęcie Hongqi Guoya

Dla pierwszych klientów, którzy zamówią model Guoya - auto będzie oferowane pod nową submarką, tłumaczoną na angielski jako Golden Sunflower - przygotowano wyjątkową ofertę, jak dożywotnia gwarancja i pomoc drogowa. Oprócz nowej limuzyny Hongqi pokazało w Pekinie również szereg innych samochodów, w sumie dwadzieścia dwa auta pod własną marką i trzema submarkami. Znalazły się wśród nich dwa kolejne auta Golden Sunflower przeznaczone do produkcji seryjnej oraz pokazowy koncept wielkiego krążownika dla czterech osób z długimi, unoszonymi do góry drzwiami, który ma ucieleśniać wyobrażenie luksusowych, produkowanych na indywidualne zamówienia samochodów niedalekiej przyszłości.

Skomentuj na forumUdostępnij