Aktualności

Bewerp Savage Rivale Roadyacht GTS Dzikus

Pięć lat temu dwaj Holendrzy, Emile Pop i Justin de Boer, rozpoczęli prace projektowe nad coupe własnego pomysłu. W zeszłym roku pojazd zszedł z desek kreślarskich i rozpoczęła się budowa pierwszego egzemplarza. Zobaczymy go już na wiosnę.

Pojazd o poetyckiej nazwie Savage Rivale Roadyacht GTS (to nie żart, on naprawdę tak się nazywa) to 4-drzwiowy, 4-osobowy miks gran turismo z supersportowcami najwyższej klasy. Pojazd zostanie zbudowany na chromowo-molibdenowej ramie przestrzennej, a jego nadwozie ukształtuje się z włókien węglowych.

Bewerp Savage Rivale Roadyacht GTS

Auto będzie zasilanie umieszczonym z przodu turbodoładowanym V8 z Corvette szóstej generacji o mocy przeszło 600 KM i momencie obrotowym 750 Nm. Silnik będzie współpracował z umieszczonym z tyłu automatem przenoszącym moc na najbliższe mu koła.

Bewerp Savage Rivale Roadyacht GTS

Roadyacht zostanie wyposażone w niezależne zawieszenie z nastawnymi amortyzatorami Koni, 38-centymetrowe tarcze hamulcowe z 8-tłoczkowymi zaciskami z przodu, nożycowe drzwi z przodu i "samobójcze" z tyłu oraz kompletny zestaw multimedialny umilający podróż pasażerom.

Bewerp Savage Rivale Roadyacht GTS

Pierwszy prototyp, który dla odmiany będzie 4-osobowym kabrioletem (prawdopodobnie z twardym, składanym dachem) jest właśnie budowany. Auto zostanie pokazane już w kwietniu na Top Marques Monaco. Twórcy mają nadzieję, że ich dzieło wejdzie do małoseryjnej produkcji i uda się sprzedaż 10-20 sztuk w cenie około 260 tysięcy euro każda.

Skomentuj na forumUdostępnij