Aktualności
13.02.2009

Gumpert Apollo Speed Demon prędkości

Oznaczenie "Speed" było zarezerwowane dotychczas dla najszybszych modeli Bentley'a. Było, ale już nie jest - pomysł ten podkradł właśnie niemiecki Gumpert. Firma usprawiedliwia się charakterem nowego modelu, który ma być przede wszystkim demonem prędkości.

Pojazd w odróżnieniu od zwykłych modeli Apollo oraz ich wyścigowego wariantu został zoptymalizowany pod kątem uzyskania jak największej prędkości maksymalnej, z czym wiążą się głównie zmiany w aerodynamice nadwozia. Obniżony o 9 mm potwór zyskał nową linię przedniego spoilera, przemodelowane łuki nadkoli, nowe tylne światła, wloty powietrza oraz nastawny spoiler z tyłu.

Gumpert Apollo Speed

Apollo Speed (powyżej) będzie dostępny w trzech wariantach mocy (podwójnie doładowane V8 o pojemności 4,2 litrów): 650, 700 oraz 800 KM (odpowiednio 850, 875 i 900 Nm). "Siedemsetka" pozwoli na osiągnięcie 100 km/h w zaledwie 3 sekundy, przekroczenie kolejnej setki w 8,9 sekund oraz prędkość maksymalną przeszło 360 km/h.

Gumpert Apollo Speed

Samochód zadebiutuje już w pierwszych dniach marca na wystawie w Genewie (powyżej widoczny zwykły Apollo). Wkrótce potem wejdzie do sprzedaży. Dolny pułap cenowy wyznaczy suma 302 tysięcy euro (obecnie 1,4 miliona złotych).

Skomentuj na forumUdostępnij