Aktualności

Ferrari 599 GTB Fiorano Wariacje HGTE i XX

Nie jest tajemnicą, że Ferrari 599, mimo iż trzyma ciągle niedościgniony poziom, ma już młodość za sobą. Ferrari ma jednak na takie przypadłości niezawodną receptę przedłużającą nieznacznie żywot modelu - już w przyszłym tygodniu zobaczymy wariacje HGTE oraz XX.

Sportowy pakiet Handling Grand Turismo Evoluzione, którym przed laty potraktowano także modele 575 i 612 obejmie drobne zmiany kosmetyczne nadwozia (grill, dyfuzor, 3-warstwowy lakier) i wnętrza (więcej karbonu) oraz modyfikacje zawieszenia, układu hamulcowego i kierowniczego. W zestawie znajdą się również nowe obręcze z wyczynowym ogumieniem. Parametry silnika pozostaną prawdopodobnie niezmienione.

Ferrari 599 GTB Fiorano

Zupełnie inną bajka będzie eksperymentalne 599XX, będące w stosunku do ulicznego 599 tym, czym FXX jest w stosunku do Enzo. Pojazd nafaszerowany techniką prosto z Formuły 1 będzie przeznaczony dla wąskiej grupy najbardziej znaczących klientów koncernu, a niektóre rozwiązania w nim zastosowane mają być unikatowe na skalę światową.

Wszelkie szczegóły na temat obu modeli poznamy już na początku przyszłego tygodnia podczas salonu samochodowego w Genewie.

Skomentuj na forumUdostępnij