Aktualności
02.03.2009

Italdesign Namir Hybrydowy tygrys

Znamy już najważniejsze szczegóły na temat najnowszego projektu włoskiego ItalDesign prowadzonego przez Giorgetto Giugiaro i jego syna , Fabrizio, który anonsowano niedawno jako najszybszą hybrydę świata. Czy najmocniejsze Lamborghini i Ferrari mają się czego obawiać? Jeśli miałoby to wejść do produkcji - zdecydowanie tak!

Projekt pod tytułem Namir (po arabsku oznacza to "tygrys") określają najlepiej działające na wyobraźnię liczby: około 1,5 tony masy własnej, prawie 400 KM mocy, setka w zaledwie 3,5 sekundy, 200 km/h w niespełna 11 sekund i prędkość maksymalna sięgająca nawet 360 km/h! A wszystko to bez spalenia ani kropli paliwa. No, prawie...

Italdesign Namir

Koncept zbudowano we współpracy z brytyjską firmą Frazer Nash specjalizującą się w napędach hybrydowych. Układ wprawiający samochód w ruch składa się w czterech silników elektrycznych przy każdym z kół, baterii jonowo-litorych oraz ładującego je generatora napędzanego silnikiem Wankla o pojemności 814 centymetrów sześciennych.

Italdesign Namir

Namir bazuje na podwoziu konceptu Quaranta, który pokazano rok temu na salonie samochodowym w Genewie. Nowe dzieło Giugiaro zobaczymy już za parę dni - szwajcarska wystawa rozpoczyna się w tym roku dla szerokiej publiczności już 5 marca.

Skomentuj na forumUdostępnij