Aktualności
26.03.2009

GTA Concept Atak na szczyt

Hiszpańskie GTA Motor znane dotychczas tylko ze startów w rodzimej Formule 3 i wyścigach serii GT jest prawie gotowe do odpalenia pierwszego w historii swojego kraju supercoupe. Pojazd miałby ujrzeć światło dzienne już za miesiąc.

Nie nazwane jeszcze coupe, nad którym prace trwają od trzech lat ma zostać oficjalnie zaprezentowane już pod koniec kwietnia (poniżej jedynie komputerowe rendery). Pojazd zbudowany z użyciem takich materiałów jak włókna węglowe, Kevlar czy tytan ma z miejsca wskoczyć na listę najszybszych samochodów świata.

GTA Concept

Supercoupe będzie napędzane umieszczonym wzdłużnie z tyłu przed osią V10 o mocy aż 780 KM i momencie obrotowym 920 Nm. Jednostka napędowa zostanie połączona z sekwencyjną przekładnią o siedmiu przełożeniach (w planach jest również pełny automat). Rozpędzenie się do 100 km/h ma zajmować niespełna trzy sekundy, a prędkość maksymalna sięgać grubo przeszło 350 km/h.

GTA Concept

Plany produkcyjne GTA Motor zakładają wypuszczenie zaledwie 99 egzemplarzy supercoupe. Każdy z nich miałby kosztować około 600 tysięcy euro.

Skomentuj na forumUdostępnij